Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook Legion Y530 RAM

Ahojte, mám notebook Lenovo Y530 a mám v něm aktuálně 8 GB ram (Samsung M471A1K43CB1-CTD) Je to RAM 1x8 GB a chtěl bych upgradovat na větší pamět. Otázka zní, jestli koupit 16 GB a bude to stačit, nebo jít rovnou do 32 GB. Notebook používám převážně na hry a dělání projektů do školy - výpočetní programy apod. A teď k RAM pamětím, které bych chtěl koupit. Kingston FURY Impact 16GB (2x 8GB) DDR4 2666MHzneboKingston FURY Impact 16GB (2x 16GB) DDR4 2666MHzJsou tyto RAM paměti v pohodě? Musím si pohlídat jenom, aby seděla frekvence, nebo si hlídat i něco jiného?Děkuji za pomoc.

Neviem z akej pochybnej stránky tú informáciu máš, ale píšu jasne:

DDR4-2666 MHz (max 32 GB)

na stránke výrobcu ako aj v oficiálnom dokumente na strane 26 (špecifikácia)

Inak pre tazatele, frekvencia je úplne jedno. Ak kúpiš 4000Mhz, ale doska podporuje 2666Mhz, tak to bude fungovať, akurát na tej nižšej frekvencii, zbytočne teda sa nevyužije plná rýchosť pamäte. To ale ničomu nevadí. Len si postráš aby to boli notebookové DDR4-DIMM.

Otázka zní, jestli koupit 16 GB a bude to stačit, nebo jít rovnou do 32 GB.

Tady je Poradna, ne jasnovidecký kroužek. :-) Ve Správci úloh vidíš, kolik je obsazené/volné paměti, tak podle toho zvolíš kapacitu. Spousta lidí si naivně myslí, že rozšířením RAM se notebook zrychlí nebo se zázračně zvednou FPS, ale v reálu mají RAM dostatek a rozšíření nemá smysl.