Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s PC, padání her

konfigurace PC
Základní deska: MSI B550M PRO-VDH
Zdroj: Corsair RM750x
Skříň: SilentiumPC Signum SG1X TG RGB
SSD Samsung 980 1TB
Procesor: AMD Ryzen 7 5800X
Chladič procesoru: ARCTIC Freezer 34 eSports DUO
Grafická karta: MSI GeForce RTX 3070 Ti 8G
Ramky: Kingston FURY 32GB DDR4 3600MHz

Dobrý den, mám v poslední dobou problém s padáním her na PC
hlavně u hry Red Dead Redemption 2 a Ready or Not
hra spadne vždy náhodně a náhle bez chyby jednou s modrou obrazovkou kód zastavení: SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION
teploty by měli být v pořádku max. 86 CPU, 82 GPU, zkoušel jsem stress test GPU pak GPU + CPU a na konec i GPU + CPU s RAM bez žádné komplikace
naposledy mi spadl i Counter Strike 2 (modrá obrazovka) s chybou MEMORY_MANAGEMENT zkoušel jsem tedy v ovládacích panelech - Diagnostika paměti Windows a ta vyšla bez chyby

Název protokolu:System
Zdroj:         Microsoft-Windows-MemoryDiagnostics-Results
Datum:         29.01.2024 1:03:10
ID události:   1101
Kategorie úlohy:Není
Úroveň:        Informace
Klíčová slova:
Uživatel:      SYSTEM
Počítač:       DESKTOP-AVT9NEN
Popis:
The Windows Memory Diagnostic tested the computer's memory and detected no errors
   LaunchType Manual

   CompletionType Pass

   MemorySize 32694

   TestType 10

   TestDuration 2205

   TestCount 12

   NumPagesTested 8346506

   NumPagesUnTested 1799

   NumBadPages 0

   T1NumBadPages 0

   T2NumBadPages 0

   T3NumBadPages 0

   T4NumBadPages 0

   T5NumBadPages 0

   T6NumBadPages 0

   T7NumBadPages 0

   T8NumBadPages 0

   T9NumBadPages 0

   T10NumBadPages 0

   T11NumBadPages 0

   T12NumBadPages 0

   T13NumBadPages 0

   T14NumBadPages 0

   T15NumBadPages 0

   T16NumBadPages 0

------------------------------------
Jinak Counter Strike, rocket league, lolko, wotko, a jiné hry jsem schopný hrát X hodin bez problému
Red dead... a Ready or Not padají často cca od 20 minut do 1 hodiny, chová se to jak kdybych to vypl třeba přes správce úloh jen se to vypne (spadne) a jsem na ploše
u toho Counter Striku to bylo teď výjimečně "asi" budu to dál pozorovat.
Nějaké nápady co ještě zkusit?

No tak jsem ještě zkusil přeinstalovat windows což bylo tak na 2-3hodinky i s aplikacemi co používám než zkoušet po jedné ramce hodiny jestli je to opravdu ramkama a zatím to jede 2hodiny v kuse tak že jdu spát a pak zkusím ještě delší test pokud se to bude opakovat zkusím tuto metodu už jsem o memtestu slyšel ale nikdy jsem to nedělal vím že se to jede přes bios s memtestem na flashce ale jak to funguje dál budu muset ještě prostudovat.

Já jsem ale nepsal že to máš zkoušet po jedné ramce. Máš stáhnout Memtest, vyrobit si Ventoy flašku, memtest image na ni nahrát a nabootovat. Maximum problémů bude jen to, že budeš muset dohrát do biosu secureboot klíč Ventoye, což je otázka jednoho bootu z flašky navíc.

Takže:

1. stáhneš ventoy https://www.ventoy.net/en/download.html
2. nainstaluješ ventoy na prázdnou flašku
3. stáhneš Memtest86 ( https://www.memtest86.com/downloads/memtest86-usb.zip ), rozbalíš, a do vytvořeného oddílu na flašce jej nakopíruješ (soubor .img)
4. nabootuješ flašku (při startu PC mačkáš klávesu F11)
5. pokud ti vyhodí chybu že je aktivní secureboot, pak nabereš z disku VENTOYEFI klíč, PC se restartuje a ty zopakuješ krok 4.
6. vybereš a spustíš memtest v menu Ventoye, necháš ho běžet několikrát za sebou. Pokud se neobjeví chyby (červené řádky) ani po několika hodinách, je RAM OK.

Tak test mi vyšel bez erroru, zdá se že po reinstalaci windows to vše běží jak má hry mi už nepadají zatím žádná modrá obrazovka, tak uvidíme jestli se to ještě vrátí, Red dead a Ready or Not jsem třeba rok nehrál a během roku co jsem mohl nainstalovat jiných aplikací nebo co si udělat s windows někde mohla být skrytá chyba až do teď, těžko říct ale že by se ve windows změnilo něco co by vyhazovalo memory_management asi je to možný :-|

určitě napíšu třeba za týden pak za měsíc jak to vypadá, možná dřív že to nefunguje ::)