Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem deska Gygabyte GA-M56S-S3 a upgrade

Vážení kapesníky do ruky, a můžete se divit.
Nejnovější drivery na tuto desku stáhnuty, hozeny na flash, i na CD, a co včíl?
Jedná se o ovladače čipsetu, zvukovky, SATA Raid a Grafiku 8500GT.
Existuje nějaký polopatický návod, jak to naistalovat?
Ale pozor - do zadku by se mi nevešel, ani špendlík, jak dělám bobky.
A nebo to mám nechat na někoho zkušenějšího?
Protože bojím, bojím, abych něco nepodělal, páč zkušenosti, veškerý žádný.
A vlastně vůbec nemám tuchu, která bije.

ne to ne - ale před časem jsem jsem tady brečel, že vypalovačky SATA, konkrétně 2, vůbec s PC nekamarádily.
A bylo mi doporučeno, že ovládače z CD, který se prodává s deskou stojej za /no víš co?/, a abych si naistaloval nové ovladače od výrobce.
Vosypal jsem se, potom jsem se odvážil vlítnout na stránky Gigabyte, a "po mnoha bojích, úspěchů a nezdarů" jsem se dodachmal k tomu, že jsem si je stáhnul.
Ale teď dělám bobky, páč nevím co dál.

Já vím, že jsem blbej, ale znova, a podrobněji.
První palírna nějaká LG /už nevím jaká/ - jedno DVD vypálené - a konec.
Reklamace uznána.
Druhá palírna "nemlich" ta samá ve Správci v pořádku, ale roztočí se - kam se hrabou Kočkovi, a vůbec se se mnou dál nebaví - a zase ve Správci i v Biosu vidět je.
U prodejce v naprostém pořádku - a proto jsem tady brečel.
A oba dva - prosím pochopte, že se bojím něco instalovat - a ani nevím jak. Respektive postup, abych něco nezmrvil.

no Karle, disketovku v PC nemám, ale můžu jí kdykoliv zapojit. A proto se ptám, protože mě zarazilo, že konkrétně SATA RAID jí požaduje. A to je prů...r, protože disketovka+kabel se doma vyskytují, ale disketa žádná - i když by nebyl problém naklusat do makacínu, a koupit.
Ale jak to tak šacuju, tak na to opravdu nestačím, a pozvu si někoho, kdo se v tom vyzná, a rovnou ho požádám, aby nějakou disketu přines.
A jen tak - stáhnul jsem pro jistotu oba ovladače - AHCI i RAID
a jak říkal Čochtan - eště je mám skovaný.
Zatím díky.

Jó díky za odkaz, ale právě z téhle stránky jsem nejnovější ovladače stáhnul.
Jak jsem psal výše, mám je pro sichra na CD, a na flešce. Tahal jsem to v noci, abych měl jistotu alespoň na 90%, že se to při stahování, a následně při instalaci nesekne.
A dotaz jsem sem dával, protože nevím co, a jak dál, a bojím se toho.
A jen tak pro zajímavost - dal jsem do Google - postup upgrade desky Gigabyte "to a to č." a hned při druhém odkazu, na mně vypochodoval Antivir 2009.
A to jen tak pro zajímavost, že se tohle svinstvo dá ulovit ledaskde.
Samosebou, že jsem se mu vyhnul, a v PC není.
Pro sichra jsem hned použil Kráťovej návod na Antispyware, a nic na štěstí neobjevil.
To sem píšu jenom proto, že naprostý laik klidně podlehne lákavé reklamě, a neštěstí je hotový. Viz. jak se tady dotazy, na odstranění toho hajzla rozmnožily.

pošli mi adresu, ať vím kam mám zajet, abych tě mohl zabít, když to JÁ zmrším - srandičky.
Jinak díky.
Když to nevyjde - mojí blbostí - je tady ještě to CD.
Jó a ještě jedna naprosto laická otázka - proč na instalaci SATA driveru je zapotřebí disketovka? Mám tady vypalovačku na IDE - to nejde nainstalovat přes ní?
Promiň, že se tak blbě ptám, ale španělská vesnice, je pro mně proti tomuhle procházka růžovým sadem.
a tady máš imaginární "oldomas" - neboli "bakšiš" - :beer::beer::beer:

nforce 4 měla s některýma sata 2 luxusní problémy (disky hitachi, samsung) a u ostatních (seagate, wd) se muselo jumperovat na rychlost sata 1 aby to jelo. První bych podezíral čipset že neumí sata2 mechaniky obsloužit. Nejde to přepnout ? Podle mě by optické mechaniky měli jet i bez ovladače.

Nový ovladač na zvuk download.php
Grafika www.nvidia.com http://de.download.nvidia.com/Windows/178.24/178.24 _geforce_winxp_32bit_international_whql.exe
ovladače na nvidia čipset bych cucnul ze stránky výrobce, už ti sem dali odkaz

Tak na konec - palírna SATA šla z baráku /už jsem psal, že u prodejce šlapala/, hodil jsem do desky - http://www.alza.cz/kouwell-571b-raid-4xultra-ata-13 3-radic-kabely-d39534.htm, koupil novou palírnu Samsung SH-S202J, a jsem spokojenej.
Nikam nekvaltuju, a jestli se mi něco pálí 20, nebo 70 min. /přeháním/, tak mně to vůbec nezajímá.
Prosím tímto adminy, ať tohle vlákno sprovodí ze světa, a všem, kteří se mi snažili pomoci, a hlavně se snažili moje blbý otázky pochopit, moc děkuji.
A dejte si na mně - :beer::beer::beer::beer::-)