Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chyba systému súborov fotografií

Chyba systému souborů může znamenat hodně závažnou věc na disku a nebo opravdu jen nějakou blbost (chybně zapsaná položka v adresáři, neukončený záznam o alokaci souboru, blbý znak v názvu (stává se hlavně z linuxu)). Každopádně nenechávejte opravovat disk (žádné chkdsk, kdyžtak jen bez /f ) dokud nezjistíte, že s tím nic neuděláte. Že máte číslo chyby je výhoda (já si málokdy ta čísla kolem hodnoty mínus dvě miliardy sto čtyřicet milionů (číslování začíná na -2147483648 což je chyba pomyslné číslo 1) opisuju, maximálně udělám screenshot, pokud mám pocit, že je to nějaké častější), podle toho se dá dohledat, čeho se může týkat ( https://sk.telusuri.info/articles/windows/oshibka-fajlovoj-sistemi-2147219196.html zřejmě to není chyba, ale nějaké vylepšení ze strany misrosoftu). Každopádně být vámi, urychleně zazálohuju, co jde, protože pokud se pustí oprava disku při příštím startu PC, může napáchat cokoliv.
Zdá se, podle toho odkazu na ruské stránky přeložené do slovenštiny, nebo co to je je to zřejmě výhradně problém aplikace fotografie a registrace souborů v galerii. A podle zvyklostí ms se to svádí na systém souborů, který teda podle všeho je v pořádku, možná je v nepořádku nějaký symbolický odkaz.
Předně bych zkusil, jestli double commander nebo co používáte (řada lidí používá třeba total commander, ale ten je placený a legálně se smí používat jen měsíc na vyzkoušení), jestli ukáže tutéž chybu (asi ukáže; no i když už jsem zažil, že se tak nestalo, že soubor byl zahrabaný tak hluboko v adresářové struktuře ve složkách s hodně dlouhými názvy se vším možným (znaky unicode, smajlíky a kdo ví co ještě), že si s tím některé aplikace nevěděly rady (což neni tak divné, problémy s unicode v názvech souborů měl totalcommander ještě v době, kdy jsem ho přestal používat, zatímco DC i FAR je zvládá)).

Reakce na odpověď

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svou odpověď:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do poradny