Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upgradovat jen gpu, nebo vse?

Dobry den, mam otazku. Moje sestava je, dnes uz historie, intel core 2 q9300 a amd hd6450. Chtel bych hrat pouze jednoduchy minecraft na 60fps na stredni detaily. Stacilo by upgradovat jen gpu, nebo vse? Myslim si, ze gpu brzdi cpu. Zkousel jsem msi afterburner, ten ale zrejme uz nepodporuje moji gk, tak se ptam vas. Jde mi vazne jen o ten minecraft a nejakou beznou praci, nehlede na investici do budoucna.

vykonnejsi nez to predpotopni 90w ctyrjadro uz tam neda.
trochu vys taktovany model o 10-20% je k nicemu. aby to bylo poznat, je nutny 2x, 4x vetsi vykon, to uz neziska.
grafiku to "mozna" uzivi bazarovou gtx1050, ale kdyz je to minecraftu jedno, nema to cenu.

je to odpad, ma smysl jen pro vytapeni bytu.