Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zamrznutie pc pri spustení hry

No,skúsil by som to vyhladávaním ale toto je trochu iný prípad.
Dva PC, v každom Celeron 2.4GHz, 1GB Ram.V jednom doska MATSONIC MS 9167c s grafikou ATI Radeon 9500 256MB.V druhom doska ASUS P4P800SE s grafikou GE Force MX440 64MB.V obidvoch XP SP2.V tom pc s grafikou GE Force idú hry v pohode.No v tom druhom sú problémy s hrami neustale.Harry Potter zamrzne asi po 10-tich min. a po spustení Counter strike 1.7 zamrzne okamžite.Jednoduche alebo pokročilé nastavenie grafík urobím ale taktovať ich som ešte neskúšal.A načo aj.To myslím treba nebude.Ešte jedna vec.V Counter Strike je možnosť preverenia grafiky.Je to "Video stress test".Pri určitom nastaveni "videa" v hre vyhodnotí rýchlosť "fps".Na karte GE Force je 66 fps a pri takom istom nastaveni videa má Radeon 33fps.Túto vec sa snažím vyriešiť niekolko mesiacov už len preto že syn otravuje a ja na svojom pc neznesiem hry.Rád napíšem ďalšie informácie ktoré budete potrebovať, len nech sa to už vyrieši.
Ď.

- zkusit přeinstalovat ovladače ATI (nějakou ověřenou stabilní verzi)
- zkusit přeinstalovat DirectX
- zkontrolovat paměti Memtestem
- zkontrolovat chlazení grafiky
- ukázat synovi, že se na počítači dají dělat i jiné věci než pařit hry ;-)

Skúšal som aj to.Nešlo to.Tak som prehodil Radeon do môjho miesto MX440 a ejhle-krásne to ide.Takže teraz sa hrabem v synovom BIOSe a skúšam rôzne nastavenia.Ramky má pomalšie lebo to nieje dual a časovanie pamätí má vpomere CPU:FSB 6:3. 2,5-3-3-8 rci.Ked spustím hru hned zamrzne, ale tak že vypne aj monitor a da ho do standby.Ventilator na procesory sa točí ale neda sa s ničím pohnúť.Normálne odpojí graf. kartu lebo ked v tomto stave vypnem a zapnem monitor tak ho okamžite (asi)graf. karta odpoji a da ho znovu do standby.Raz mi vyhodilo takúto hlášku :

Funkcia VPU Recover resetovala nastavenie graf.akcelerátora pretože prestal reagovať na príkazy graf. ovládača.

Lenže ja mám v pc tie iste ovladače na ATI ako syn.Čim ďalej tým viac si myslím že je to nejaká prkotina ktorú treba zafajknúť alebo odfajknúť.
Inak ďakujem za snahu.

To:"Fuente".
Prepáč ,zmýlil som sa.V mojomje 350W zdroj a v synovom 300W.
PO výmene zdrojov je všetko v poriadku.Ďakujem všetkým za snahu.
Ešte jedno.
Po prečítaní príspevku http://pc.poradna.net/question/view/283076-restart- pc-pri-hrani-her
(ktorý mi tiež pomohol)musim súhlasiť s "Prasakom" ktorý píše v hore uvedenom príspevku na konci že by bolo velmi užitočné ak niekto vyrieši svoj problém keby to napísal aj do poradne.A dodávam že vôbec nemusí byť problém uvedený na poradni.Myslím to tak , že ak má niekto problém s PC a sám ho aj vyrieši, je dobré opísať to v poradni a tým tiež mnohým pomôže.