Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows nestartuje pokud je druhý harddisk připojen

Dobry den, potreboval bych pomoc. Mam dva harddisky jeden IDE (systém) , jeden SATA (ostatní).
Po tvrdem restartu SATA harddisk zmizel. Zkusil jsem vypnout a prehodil draty do jinych zdirek. Pote windows (xp)nenabehl ,nacitani probihalo neustale (pohyb modré pod napisem windows xp neustale behal, ale ne a ne nastartovat). Po vypojeni SATA harddisku windows v pořádku nastartuje. V biosu jsou oba harddisky videt.
P.S. Zkousel jsem i preinstalovat windows, ale nenabehne mi nabidka(Opravit, odstranit oddil atd.)
Diky za kazdou odezvu.
Pavel

A nenastavi ten BIOS a nenastavi.
Je to seagate disk? Ak nie tak skusaj tool od vyrobcu tvojho disku a nie od seagate. A skus v tom toole od vyrobcu spustit kompletnu kontrolu disku (nejaka polozka check disk apod), a napis co to vypisal, urcite to nevypise "nedokazu s nim nic provest"

Kamarad mi napsal, ze ma stejne vysledky jako ja. Je tezky napsat,co tam bylo,kdyz ho nemam doma a zapisky jsem si delal jen na partition managery. Ja jen proste rikam,ze se tam nedalo nic provest,co je na tom tak tezky pochopit? Tim padem je mi seagate seatools k nicemu. Nerad bych se dostal do nejakych ostrejsich dialogu, takze pokud nemas zadne konsruktivnejsi reseni nez zpochybnovani me inteligence, tak ti dekuji za pomoc a uz se o muj prispevek nemusis zajimat. Dekuji

Ked ten disk BIOS spravne zdetekuje tak sa s nim musi dat provest vsetko, takze ak to BIOS zdetekoval (spravny nazov disku v BIOSe) tak je problem na stolicke, ptz. detekcia disku je rovnaka kominkacia s diskom ako cokolvek ine. To je vsetko co som tym chcel napisat.
P.S. skus stiahnut najnovsie seatools for DOS zo seagate.com Alebo to reklamuj ak to je v zaruke, mne je to fuk.