Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Koupě notebooku

Dobrý den,
potřebovala bych poradit ohledně koupě NB. Studuji na VUT stavební fakultu a chci si koupit takový NB, aby mi vyhovoval jak ve škole, tak i později jako pomocník v práci. Jestli se zde najde někdo kdo by mi mohl poradit jakou konfiguraci mám přednostně hledat, tak mu budu velice vděčná. Děkuji za Vaše rady!

Mělo by to být tak maximaláně 25 000Kč s DPH. Představovala jsem si, že by měl asi 17" monitor (když už se na něm bude rýsovat, tak ať je to k přečtení), RAM ty 4GB, pokud by to šlo tak i nějaká ochrana dat na disku (myslím jako něco, že data zůstanou uložena při pádu nebo při otřesech). Na vzhledu nezáleží, výkonnost - hry na něm hrát nebudu.

Notebooky se 17" monitory jsou veliké a těžké krámy. Spíš než na velikost displeje se dívej na rozlišení. Na 15,4" displej s rozlišením 1600x1050 se vejde mnohem víc věcí než na 17" s rozlišením 1280x900

Pokud budeš potřebovat slušnější zobrazení, mnohem lepší řeení bude externí LCD

Na rýsování se hodí větší plocha, tzn. lépe WSXGA+ (1680 x 1050), jak už zmínil i JaFi:

Lenovo ThinkPad R500

Pokud chápu, že bude mít potřeby typu ArchiCAD atp.

MSI a Aceru bych se vyhnul (ne že by nebyly "nějak" schopné/funkční). Pokud spolehlivý notebook, tak např. viz výše. Cenu/limit splňuje, slušnou kvalitu jakbysmet. RAM je sice "jen" 2GB, ale v tom problém nevidím. Sice se dá (nejen) do R500 dokoupit, ovšem jsou tam DDR3, které by byly poněkud dražší než DDR2.