Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno problem s pripojenim na wi-fi

No dnes som sa snazil asi 2 hodky pripojit jeden notebook MSI gx600 na wifi siet. Mal so pri sebe 2 identicke ntb s cerstvo nainstalovanymi Vistami a drivermi. Jediny rozdiel bol ze jedna vista bola ENG a ta druha bola SK. Na tom s ENG vistou bolo vsetko v poriadku pripojil som sa vsade. Na tom druhom bol problem, pripojil som sa iba na jednu z troch sieti, napriek tomu, ze som bol priamo pri routri cez ktory som sa chcel pripojit.
wi-fi nastavenia sieti: WEP kodovanie, 128 bytovy ASCII kluc
jediny rozdiel, co som postrehol tak soft od sietovky ralink detekoval ze siet na ktoru sa nemozem pripojit je typu b a na tu ktoru sa mozem pripojit je b,g.
Okamzite ako som klikol na siet a dal pripojit tak sa ani neskusalo pripojit a vyhodilo ze sa na danu siet nemoze pripojit.
IP a DNS bolo nastavene na automaticke zistenie. Skusal som aj odinstalova a znova naistalovat drivre a nepomohlo, stale ten isty prob. Snazil som sa aj v spravcu hw menit nastavenia wifi karty - bola tam moznost menit iba rozsah kanalov okrem toho nic zaujimave. Co mam este skusit? Skusal som menit skoro vsetky nastavenia a stale to iste :(
dakujem

Nastav kartu do vyhradneho rezimu normy 802.11b. Ak to z nejakeho dovodu nejde, mohlo by to znamenat, ze karta nema rezim "b", ale skorej by mohla byt pricina v driveroch ktore ju neumoznuju prepnut do "b"
Este by mohol nastat pripad, ze je karta nejakym sposobom porusena - vadna.