Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno atl.dll

Cau mam takovej divnej problem uz nevim co stim, kdyz spustin internet nebo email tak mi vyskakuje can not run unicode version of atl.dll on win95 a pritom mam win98 se cz :-(3-[
pod tim je jeste please install the correct version.
Vsem moc dik za odpovedi :puff:

aha no ja si rikal jestli to neni necim takovym a tak jsem neco odinstaloval, cpal sem sem spoustu programu protoze to ma nove naistalovany win98 tak si aji trochu pamatuju kdy to zacalo a ty programy sem odstranil ale porad to tam je na nekterejch srankach vic a na nekterejch min treba tady na pc poradne to skace 5 a na avast.cz 15 jo a autocada sem sem vubec nedaval jen sem chtel dat wakemeup (budik) ale ten byl pro nt verzi tak zem instalacku zase smazl este me napadlo jestli to neni vir ale antivir nic nenasel

Určitě ten program odinstaluj a doufej, že odinstalátor
odstraní všechno, co je třeba. Jinak možná budeš muset
hledat v registrech a ručně mazat vše okolo toho programu
nebo názvu jeho výrobce, pokud nemáš od stejného výrobce jiný soft.
Patrně nemáš zálohu souborů win.ini, system.ini, system.dat, user.dat,
kdy ti všechno šlapalo a stačilo by pak přepsat ty soubory třeba v DOSu.
A určitě jsi nepoužil součást W98 - Zálohování, bych si tipnul.
Snad máš nainstalovaný alespoň nějaký soft, který automaticky zálohuje registry.

atl.dll zostane natrvalo v c:\windows\system [v niektorých prípadoch aj v system32] aj po odinštalovaní akéhokolvek programu,treba to vymazať ručne a v prípade win98 buď nahradiť ansi verziou[unicode verzia funguje len na windows,ktoré sú z rodiny windows NT],alebo prevádzkovať win98 bez tejto knižnice.Atl.dll nieje základnou systémovou knižnicou win98,takže samotný win98 ju k životu nepotrebuje,potrebujú ju len niektoré programy,ktoré ju kopírujú do systému.

zkousel jsem to ale v systemu ani nikde jinde neni? co stim napadlo me jestli to neni directx ten sem dal novej primo pro win98 a nic zkousel jsem i jinej antivir napadlo me jestli to nemuze bejt treba aktualizaci programu, ze to sstahlo neco co nemelo a nic i kdyz to je asi blbost...
nevite co by to mohlo bejt za program kdyz to skace jen pri mailu nebo internetu?

Ktorý konkrétny program to do systému zaniesol sa zistiť nedá,túto knihovňu používajú aplikácie od ovládačov ati počnúc a rôznymi multimediálnymi prehrávačmi končiac.Jedine podla toho,čo si v poslednej dobe inštaloval,pozri si verzie programu a podla toho zisti,či sú primárne určené pre win9x.Mohol to byť hocijaký program kompilovaný vo visual basic,visual c++,visual studiu,mohol to byť nejaký office program,doplnok do office,grafický program,prehliadač obrázkov,multimediálny prehrávač s pluginovou technologiou,napalovací program.....