Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozdílné chladiče pro AM2 a AM2+ ?

Ahoj,
Že jsou procesory pro patice AM2 a AM2+ vzájemně kompatibilní, je známá věc.
Ale jak se to má s chladiči?
Donedávna jsem žil v iluzi, že retenční systém (rámeček + ďoury v desce) by měl být stejný. Teď ale tak procházím eshopy a např. Czechcomputer má dvě separátní kategorie chladičů - AM2 a AM2+. Viděl jsem i chladiče, které se honosily nápisem "for both AM2 and AM2+ processors". Těžko říct, jestli to byl jen "marketing bullshit" zaměřený na neznalé, každopádně to zasadilo sémě nedůvěry v hlavu mou.
Máte snad někdo nějakou zkušenost, že byste koupili AM2 chladič a nešel dát na AM2+ desku nebo naopak???

Díky.

Ja si myslim tiez. Skor zalezi od konstrukcie chladica. Raz v zivote sa mi podarilo zlomit plastovy uzaver nachladici lebo pri jeho zatvarani som musel vyvinut ozaj velku silu. Nechapem preco AMD stale vymysla pri boxovanych chladicoch a raz ich robi lepsie, potom horsie, zase lepsie a zase horsie...a to vsetko pri jednom sockete.

Nevím jaká je situace teď ale dřív vyšel box chladič levněji než tray procesor + aspoň trochu ucházející chladič. Čili pro běžné sestavy je výhodnější. Navíc boxy mají záruku tři roky, tray pokud vím jen 2roky (kdysi to bylo pokud se nepletu jen půl roku měsíce, pak se u nás zvedla zákonná záruka).