Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Koupě nového PC

Ahoj přemýšlím o koupi nového pc které chci používat na procházení webu, přehrávání 4k videa/hudby (youtube), 4k filmů a sem tam hraní nenáročných her. Brouzdal sem po netu a narazil na tuto sestavu

HAL3000 EliteWork 222

KONFIGURACE:
Procesor Intel Core i5-12400, až 4,4 GHz
Základní deska ASUS PRIME H610M-A D4-CSM
Grafická karta Intel UHD 730, integrovaná
Operační paměť 16 GB (2x 8 GB) DDR4, 3200 MHz
Pevný disk NVMe SSD 500 GB
Skříň SilentiumPC Armis AR1 Pure Black
Zdroj SilentiumPC Elementum E2, 350 W
Klávesnice a myš Genius KM-160, drátový set

Chci Vás tedy poprosit o radu zda tato sestava zvládne vše na co chci nové pc používat jak popisuji výše. Předem děkuji za pomoc a rady.

hal3000 se sice rád prezentuje jako značka pro mistrovství pařmenů, ale zároveň těm tydýtům nabízí i totální kancelářské lowendy, jejichž jediným smyslem je vytápět místnost.
ta tvoje sestava ještě navíc vypadá na výprodej skladu, bez windows to bude stát tak 10t.
stará kancelářská deska, starší intel aby nebyla zima, nedostatečný kancelářský zdroj pro přidání grafiky, nejhorší lowcost periferie.

toto jsou totiž parametry, které má notebook nebo minipočítač přilepený zezadu monitoru, na to nepotřebuju hnusný zavazející tower.

za čtvrt roku budeš brečet, že se ten krám blbě a draho upgraduje.

Ano přesně to taky sháním, sestavu pro domácí použití. Na hraní nejnovějších her mám konzoli, pc používám jen na youtube, filmy, hudbu a dokumenty. Jen jeden takový nadstandardní požadavek mám, aby na tom šli přehrávat 4k filmy.

Ahoj poraďte mi tedy prosím nějakou sestavu pro domácí použití. Primárně se mi jedná o to aby sestava zvládla přehrávat 4k videa jak na youtubu tak i filmy.mkw... sem tam si zahrát i nějakou starší nenáročnou hru. Samozřejmostí je internet, dokumenty a časem chci pořídit i bluray vypalovačku. SSD/M2 nemusí být nějak velký budu ho používat jen jako systémový disky. Předem děkuji za rady a pomoc.

Na prehravanie 4k ti staci aj repas, za 200-300 eur, ale ak trvas na tych hrach...
Zhanaj nieco taketo napriklad
PRESTIGIO Gamer, Ryzen 5 5500, RX7600/8GB, 16GB, SSD 1TB, WIFI, FDOS, cena 700 eur s DPH.
Windows si k tomu kupis za 10-20 eur repasovany.

Proste zhanaj nieco co ma externu grafiku, nie intergovanu, aj ked ja si myslim, ze nenarocne hry zahras aj na tych integrovanych....otazka je, co si kazdy predstavuje pod pojmom nenarocne hry.

Děkuji za radu, sem lajk a truchu sem se pokoušel na strankách jednoho z prodejců nakonfigurovat sestavu podle toho na co ji budu používat. Pár komponentů sem vybral v nižších třídach jelikož ohledně těch her se mi jedná hlavně o hru simtsimulator. Primární ale pro mě je aby sestava zvládla přehrávat uhd videa na youtube a uhd filmy. posílám seznam vybraných komponent a poprosím o radu zda tento výběr bude splňovat mé požadavky a bude možnost v budoucnu tuto sestavu upgradovat. Předem děkuji.

Vím že to nejsou extra výkonné a nejnovější komponenty. Ale otázka zněla zda tato sestava s těmito komponenty zvládne to co od ní očekávám jak píšu víše a bude v budoucnu možno provést upgrade. A jak se znám tou budoucností myslím rozmezí 7-10let, jelikož tak dlouho mi vydrželo moje staré pc než letos začal přemýšlet o koupi nového. Na nejnovější herní tituly mám konzoli proto nesháním nic extra výkonného, děkuji.