Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký notebook na úpravu fotografií

Dobrý den,chtěla bych poprosit o radu.Potřebuji koupit notebook,ale vůbec se v tento oblasti nevyznám.Primarně bych ho využívala na práci v MS Office,internet, ale také bych ho chtěla využívat k úpravě a práci s fotografiemi,obrázky a videem.Cenově pokud to půjde co nejníže,ale tak aby byla zachována nějaká kvalita/dobrá funkčnost.Mohl by mi tu prosím někdo poradit nějaký model nebo klidně i parametry,které takový notebook musí mít?Předem moc děkuji.

Pro (vážnou) práci s fotografiemi to chce hlavně velký a kvalitní monitor, což pokud možno co nejlevnější notebook nesplňuje. Takže nakonec bude rozhodovat akorát ta tebou akceptovatelná cena.

Blíže těžko odpovědět, protože co si představit pod "zachováním nějaké kvality"?

Rozumím,já bych ho měla na přetazení fotek z telefonu/karty do PC a případně nějakou lehkou úpravu ,nic profi.Chtěla bych si dělat nějaké fotoknihy nebo fotoalba dětí.Tak by mi stačilo asi aby se to nesekalo a netrvalo věčnost než se ty fotky přesunou do počítače nebo na externí disk :)

Radeji ti to napisu kdyby sis nevsimla, to MSI je bez OS.
Ale Windows se da sehnat za par KC, je zbytecne doplacet za stejny NTB nekolik tisic jen za verzi s OS.
Samotny NTB si myslim ze je akorat, minimalne bych doporcil 15 obrazovku, je to dostatecne velke a prehledne na praci ale ne zas tak velke aby se to nekonfortne prenaselo. Obrazovka je typu IPS, coz je kuprikladu na zminene fotografie korektni volba, samozrejme matna obrazovka.
Klavesnice je podsvicena coz se muze hodit, nechybi ani touchpad a port na karty SD (alespon osobne SD karty pouzivam casto).
Procesor dnes bych nevolil horsi jak 6X Core + 16GB RAM, coz tvuj NTB splnuje. Pro operacni system je k dizpozici rychli disk SSD.
Notebooku mezi 11.000 / 13.500 je docela hodne, drzel bych se podobnych parametru. Hlavne si davat pozor na procesory, nektere jsou dokonce jen 2XCore, ctyr jadrovy tak na hrani v BIOS. Pozor si davej na typ obrazovky kde bych se vyhl kuprikladu obrazovkam typu TN.

Aha,no tak to budou zase další porodní bolesti :D
A ten OS..ten bych sehnala prosím kde?:-[ :D a další věc,zvládnu to sama kdyžtak nějak nainstalovat,jako úplný amatér?
Ale jinak super,super mám se čeho konečně chytnout :)

Displej na levném NB nebude barevně moc věrný, po vytisknutí fotky to bude trochu jiné. Záleží, jak to vnímáš - nejlepší by bylo to někde na konkrétním displeji porovnat. Prostě nějakou fotku vytisknout v té podobě, servisu, na papíře, atd., který používáš a výsledek porovnat se vzhledem téže fotky na tom NB (u někoho nebo v obchodě). Třeba se ukáže, že nějaký zásadní rozdíl není či nevidíš, třeba naopak.