Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problémy s teplotami a vypínání PC

Dobrý den, mám v sestavě chladič Endorfy Fortis 5 pro Ryzen 7 7800x3d už 6 měsíců a donedávna vše vpohodě ale poslední dobou se mi i několikrát za den stane, že procesor vyskočí do neskutečných tepelných hodnot (130C třeba). Počítač se vždy naštěstí vypne ale je to celkem otravné a znervózňuje mne to.. Co s tím? Je chladič málo a měl bych ho vyměnit nebo třeba pastu? Děkuji

Chladič to určitě zvládne uchladit, 130°C by CPU nikdy nedosáhl.

Buď je chladič špatně nasazený nebo ti to program špatně měří.

Takže bych zkontroloval usazení (přítlak) chladiče, jestli je horký (opatrně, ať se nespálíš), případně sundat, přepastovat a znovu nasadit.
A teplotu zkontrolovat nějakým jiným programem, případně v biosu.

Do BIOSU už jsem zkoušel jít, jenže když je počítač v idlu, tak se nic neděje.. je kolem 39-45 C. Když se počítač sám radši vypl a pak jsem ho zapnul, tak mi můj MSI CENTER tvrdil že byl procesor na 130C a pak ta tëplota nepadala, takže jsem musel počítač vypnout a zapnout znovu aby MSI CENTER ukazoval normální hodnoty..