Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Televize Samsung vs. TCL

Ahoj, vybírám televizi a chtěl bych se zeptat, zda někdo nemáte zkušenost a ještě lépe porovnání televizí Samsung QE50Q80C a TCL 50C645? Papírově jsou docela podobný, cena se dost liší, ale jde mi o reálnou zkušenost, proto se ptám.

SAMSUNG: https://televize.heureka.cz/samsung-qe50q80c/#prehled/
TCL: https://televize.heureka.cz/tcl-50c645/#prehled/

Stejně tak vím, že se sem toto téma vyloženě nehodí, tak se předem omlouvám.
Moc díky!

Ahoj, Samsung je sice hodně kvalitní značka, ale hodně za tu značku připlácíš. Vyrábějí jak mobily, tak i Tv, Blu-ray přehrávače, chladničky, klimatizace a bůhví co všechno. TCL je hodně kvalitní a i levnější, asi bych neváhal a volil ji. Nejlepší by ale bylo si ty TV přímo porovnat v prodejně, hlavně barvy a pozorovací úhly. My máme třeba JVC a neměnil bych, ale je to na každém. Každá značka má kvalitnější a méně kvalitní modely, ale tak je to u všeho.

Samozřejmě, je to otázkou priorit. Od Samsungu jsem koupil chladničku, protože od té očekávám dlouhou životnost, zato telefony od nich neberu, protože jsou o dost dražší a tam naopak čekám, že telefon po 3 - 4 letech vyměním, takže extra záruku a servis nepotřebuji (kupuji telefony v ceně 5 - 6 tisíc, u top modelů by to bylo něco jinýho). A ještě beru LCD monitory Samsung, sice jen ty levné, ale dostačují a taky se chlubí politikou nula vadných pixelů, což je to co chci (i když, asi nikdo už si nedovolí vadný pixel).

Díky za doporučení. Na C845 jsem koukal, ale jednak už je dost drahá (20k už za televizi nechci dávat) a druhak nejmenší jsem našel 55, chci 50.

Pokud by měl někdo přímo zkušenost s tou TCL 645 nebo Samsung 80, budu rád :)

Treba by mu 55 nevlezla do televizniho nabytku :)

Novajzik
Co se tyce porovnani, neznam model Samsung ale C645 jsem zkousel, obraz ma perfektni, ono TCL ma korektni obrazovky, zadrhel byva spis v celkove optimizaci SW casti (OS) a OTA kde bude mit nahoru Samsung. I v C7* rade jeste osazovali postarsi RTD 28** coz neni zrovna top CPU po vykonsotni strance.
O proti LG, Samsung, SONY etc TCL neinvestuje tolik penez do AI processing vyvoje (specialni funkce dle vyrobce jako AI - Perfect Picture Engine a podobne), do nekterych modelu neosazuji chipy MEMC tedy o proti konkurenci kteri do toho investujii milionove castky, proto se take TCL dokaze drzet cenou.
Jestli mas zarizeni ktere podporuje DolbyVision, tak bych urcite zvolil TCL.

Ahoj, moc díky za vyjádření a doporučení. Nakonec jsem to přehodnotil a rozhodl se, že půjdu do velikosti 55 palců. Do nábytku se vejde :-D
V mém výběru je TCL 55C845 a Samsung QE55Q80C. Obě dvě televize jsem viděl a na první pohled je rozdíl těžký. Obraz má za mě o trošku lepší TCL, jasnější a kontrastnější, ale to je vše, co jsem měl možnost posoudit. Cenově jsou na tom podobně, Samsung o něco levnější. Vidím to spíš na TCL. Četl jsem různé recenze a dle hodnocení je nejvíce kritizován systém, jinak zbytek se zdá relativně ok. Na Samsung (80C) jsem v podstatě nic moc kritiku nečetl. Myslíte že i u tohoto výběru stojí za to jít spíš do TCL, když cena u tohoto výběru v podstatě nehraje roli? Díky.

Moc všem díky za reakce! Nakonec jsem se rozhodl pro TCL 845. Jege, díky za tip na slevu v ElectroWorldu.

Ještě bych na vás měl jeden dotaz ohledně zapojení satelitu. Nyní mám satelit a set-top-box od Skylinku. Na staré televizi mám zapojený set-top-box klasicky přes HDMI do televize. Předpokládám, že na nové televizi mám dvě varianty:
- a. zapojit stejně jako u staré TV, tzn. set-top-box přes HDMI do TV,
- b. anebo kabel od satelitu přímo do TV a kartu ze set-top-boxu přímo do TV, tzn. nepoužil bych set-top-box, je to tak? Ale k této metodě bych potřeboval nějakou "redukci", do které bych SkyLink kartu dal, je to tak?

Díky!

host: díky za tip. A jakej konkrétní rozdíl je mezi X2 a předpokládám X1? Na netu jsem nic moc konkrétního nenašel. A druhá otázka, jak poznám, jestli je to X1 nebo X2? Snad na žádným e-shopu v popisu jsem nenašel, že by to uváděli. Díky.

Na e-shopu se většinou bohužel revize u žádného hardwaru neuvádí. Je to napsané na štítku na krabici. Verze X2 má novější SoC (System on chip), rychlejší USB a větší RAM.

X1: MediaTek MT9615 (MT5889), CPU Cortex A-73x4 1.3GHz, RAM 3GB DDR4-2666, ROM 32GB eMMC5.0, USB 2.0 x1
X2: Mediatek MT9635 (Pentonic 700), CPU Cortex A-73x4 1.4GHz, RAM 4GB DDR4-3200, ROM 32GB :eMMC5.1, USB 3.0 x1

host: díky za info! Volal jsem teď na TCL podporu ještě ohledně jiného dotazu k televizi a zeptal jsem se při té příležitosti i na X1 a X2 a tam mi paní řekla, že dle jejich specifikací rozdíl ani v SW ani v HW nevidí. Jde to teda někde ofiko vytáhnout ten rozdíl? Nikde jsem totiž moc informací nenašel. Díky!

Jasně, žádný rozdíl není, proto označují stejný výrobek X1 a X2. :-)

Jestli to je popsaný někde ofiko nevím, já jsem to vydoloval z různých odborných diskuzí na internetu (českých i zahraničních).

Koukni např. sem:
https://forum.setcombg.com/tcl-телевизори/57102-tcl-телевизори-инфо-на-първа-страница-106.html

Je tam vysvětleno co znamenají jednotlivé znaky v označení modelu TV a v tabulce vidíš rozdíly.

Jasně, já si myslím, že paní neměla ani představu, že nějaká X1 a X2 je. Koukla do papíru a nezjistila rozdíl, tak na jistotu řekla, že tam rozdíl není. Ale jak píšeš, to by neměli jeden výrobek pod dvojím označením. Ať je to jak je to, proč brát starší verzi. Prodejce jsem obvolali a zjistil, tak snad bude X2.

Kdyžtak pro další, v této diskuzi jsou také zmínky X1 a X2:
https://forum.avmania.zive.cz/viewtopic.php?f=1703&t=1330095&st=0&sk=t&sd=a

Díky všem!