Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem SSD system a hry

Dobrý den mám takovou otázku mám na tomhle ssd disku windows 11 a na tomhle ssd 2 TB disku hry a moje otázka zní, jestli bych měl dát na system to 2 TB a k tomu hry nebo dokoupit 500 GB s rychlím čtením a dát tam windows a mít 3 TB disky, mohl bych dát na 2 TB windows, ale když tam pak dám hry, bude tam bordel, ale ničemu by to nevadilo ne?
https://www.czc.cz/kingston-nv2-m-2-500gb/355094/produkt
https://www.czc.cz/samsung-ssd-990-pro-m-2-2tb/358254/produkt
co je podle vás nejlepší varianta a taky mě zajímá jestli je pravda že hry mohou být na pomalejším ssd disku a na rychlejším by měl být windows mám přenosnou licenci takže se to dá opravit.

Předem děkuji za odpovědi.

kolko krat denne bootujes windows aby ti toto tak strasne vadilo?
my starsi pamatame pomale platnove disky, kde windows bootoval 2 minuty. to by ta asi zabilo.
ako boot vobec merias? ak od stlacenia power tlacidla, tak tam merias aj prebehnutie BIOSu dosky, co tiez kusok trva.
podla mna riesis zbytocnosti.

Deska poskytuje tři M.2 sloty, kde jeden podporuje PCIe 5.0 moduly (25110/2280), zatímco ostatní dva umožňují zapojení PCIe 4.0 x2/x4 modulů (25110/2280).

Takže kdybys pořídil SSD PCIe 5.0 a zapojil do prvního M.2 slotu, teoreticky bys nějaký rozdíl pocítil, jinak to IMHO nemá smysl.

nezaprasene windows neni nutne reinstalovat jen kvuli migraci na ssd /m2, zalezi na tobe.
nvme pouziva jiny ovladac, ale da se doplnit dodatecne.

rozdil m2(nvme) proti sata ssd myslim ze nepoznas. vymena ssd za lepsi ssd je fajn pocit, ale prinos uz nebude tak velky.

pcie 5 bych nechal pyromanum, preferuju dily s pricetnou cenou a spotrebou, kterym staci maly pasiv.