Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Herni a streamovaci sestava do 60-70k

Zdravim , chtel bych si nechat poradit ohledne nove pc sestavi hlavne na hry a jejich stream na twitch , hrat budu na "2k" monitoru ale urcite planuju koupi nejakeho 4k do budoucna , sestava bude s OS chtel bych se vlezt do nejakych cca 60-65 tisic kc , uplny maximum je 70. Dekuji moc

Ahoj , vazim so tveho nazoru , nicmene chtel bych neco "poradnyho" i do budoucna aby to vydrzelo a za 40 tisic je to nic moc,kazdej sme jinak narocnej chci co nejvice fps , i co se tyce toho 4k tak ta grafika je na to slaba , chtel bych mit aspon 3 roky klid a nemenit nic, takze prosim jestli muzes nebo nekdo jiný poradit neco do rozpoctu co jsem psal , diky

https://www.czc.cz/c83v3fn430gesagj69o2qe63b7/seznam Levnejsi varianta

https://www.czc.cz/1fg1aokf8ehrl87hfv5n7mpps2/seznam
Drazsi varisnta

Diky moc ...no hele obe varianty sem tak nejak poskladal sam ,takze snad to bude ok .
Jen me zajimaji nejaky veci protoze nejsu zadnej profik :D
Zajima me u te levnejsi varianty jestli jse vsecko ok , popripade co by se dalo zlepsit
Jestli je v pohode chladic cpu , jestli by nebyl lepsi nejakej vodik ( v tom se vubec nevyznam nikdy sem nemel ,vzdy jsem mel noctuu a ta byla top ) ale zas by se me libil do te case asi vodik..nemusi svitit to mi je jedno.
Druha vec je jestli je bedna dobra co se tyce chlazeni a neni potreba dokoupit nejaky vetracky.
Treti vec , deska ,zdroj, gk a procak jestli to bude ok a ssd jestli neni lepsi nejaky samsung nebo jina varianta.

Ted teda k te druhe sestave ta uz vyjde i z os na nejakych 74k ...coz uz je na me celkem dost kdyz k tomu prictu casem jeste 4k monitor.
Kdyz bych se teda rozhodl vzit tu drazsi sestavu je tam vsecko ok ? Chlazeni cpu,chlazeni skrine , atd atd

Posledni otazka momentalne mam qhd monitor ktery ma hdmi 2.0 a DP 1.2 at koupim jakou koliv sestavu s vystupem hdmi 2.1 dp 1.4 nebo 2.1 pojede to s tim monitorem co mam ? Ten 4k monitot koupim treba do pul roku az se zas neco nasetri ...diky moc za vas cas

Jeste jedna vec ... je mi jasny ze ta rx7900 je urcite vykonejsi ale ja mam radsi nvidii co se tyce gk , a nabizi lepsi funkce normalni rtx 4070ti bych nebral skrz 192 bit sbernici a 12gb pamet , ale ted udelali tady tu 256bit a 16 gb a to uz by mohlo byt slusny takze me vic laka ta rtx , i co se tyce spotreby , mozna se pletu nevim ... takze diky za rady

Za me ta levnejsi varianta uplne v klidu. Ve chlazeni obecne se moc nevyznam, ale myslim, ze dobry. Byt tebou bych rozhodne sel do ni, zalezi na tve narocnosti, ale pochybuji, ze bys vyuzil vykon te drazsi sestavy. Jen se rozhodni, jestli vazne nejit do gk od AMD, ma lepsi efektivitu, vykon mezi ni a rtx 4070ti super skoro nepoznas... to uz zalezi na tobe. AMD posledni dobou v zebricku splha stale nahoru.