Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno nVidia 750Ti a uspávání w11 home

Zdravím.
Po instalaci minulé verze ovladačů stažených přes nVidia Experience přestalo správně fungovat uspání Windows. Po uspání se sice počítač probudí (svítí LED a hučí), ale nerozsvítí se obrazovka monitoru Eizo cs270.

Abych to obešel, nechal jsem počítač místo uspávání hibernovat a čekal na další verzi ovladačů. S další verzí opět přes Experience to dopadlo stejně. Uspávání opět "funguje" jak je opsáno výše.

Stáhl jsem balík posledních ovladačů pro GK, použil DDU v18.0.7.2 s odpojením od sítě v nouzovém režimu a po instalaci ovladačů probuzení po uspání opět nefunguje.

Dá se udělat ještě něco dalšího nebo nechat hibernaci a čekat na verzi ovladačů, kde to bude opět fungovat?

Pokud jsem správně pochopil, máš problém s ovladačem. Ovladač je software.
Změna kategorie, původně: Hardware (host)

Nekonaly? GeForce GTX 750 Ti byla uvedena na trh v roce 2014 (letos slaví výročí 10 let, gratuluju!).

proběhla instalace

Sama, aha. :-D Nevím, co si od té instalace uživatel sliboval?

Vrátit bod obnovy jsi zkusil? Nebo obnovit systém ze zálohy, kterou určitě máš, jako každý uvědomělý občan. ]:)

nesmyslnou hibernaci u stoláku bych zakázal.

ke grafice gtx750 - je to 6 generací staré. co sis sliboval od nové verze ovladače, které už výrobce na starém hw netestuje a nepřináší to nic, kromě nových chyb?

hibernace má smysl u notebůů, které potřebuješ přenášet. nebo jedou napájené z baterie a chceš ho uspat.
nic z toho není zajímavé pro stoláky, tam jde o postradatelnou funkci. šetřit ještě lépe a radostněji u nich můžeš vypnutím.
nastavení pro stoláky:

powercfg -h off

odpovědi, co měl přinést update nového ovladače na 6 generací starou grafiku se asi nedočkám.

Za prve:
Naco vobec updatujes ovladace u 10r starej grafiky, navyse lowendovej? A potom sa cudujes ze veci zrazu nejdu ako maju. Ano, nieje dovod aby sa daco pokazilo, ale na druhej strane je tiez vseobecne zname, ze nova verzia volacoho nemusi byt vzdy bezproblemova.

Za druhe:
uspavanie/hibernacia stoloveho pc je zbytocnost. Ked nechces aby ti to svietilo, vypni monitor.
Alebo nahod tam nazad verziu ovladacov s ktorymi ti to fungovalo a neries.

Za nulté:
Pokud je toto poradna, tak bych očekával odpověď na úvodní otázku třeba ve tvaru Nic se s tím dělat nedá, použij DDU a vrať se k verzi ovladačů, se kterými uspávaní fungovalo. Ale výsledkem jsou jen hate a nevyžádané odpovědi, které nemají s dotazem nic společného. Takže doporučuji přejmenovat poradnu na Hate club. Bude to více odpovídat obsahu. Poradna, jak jsem ji znal po jejím "oddělení" od Zive už to není.

Za druhé:
raději bez komentáře

Za třetí:
Zbytečnost to není, stačí si pořídit wattmetr do zásuvky a pak zjistíš více. Při provozu bez zátěže 80W, po vypnutí monitoru 50W po hibernaci 5W a po uspání něco pod 10W. Ale radit se tady asi nesmí, tak jako bych to nenapsal.

Miesto nepodstatnych vylevov si to uz davno mal preinstalit na verziu, kde to nerobi problemy.
Ked si si to sam odklepnutim instalacie dobabral, tak logicky prve co robim je, ze tam vracam nazad verziu ovladaca, s ktorou problemy neboli. To ti snad radit nik nemusi.

Nejake setrenie elektrinou je velmi diskutabilne a zavisi od ostatnych zariadeni co mas doma. Mozes sa nahanat o 50W, ale pritom mas (napriklad) doma plazmovu TV zerucu 4x viac ako dnesne moderne LCD, router, switch a co ja viem co este. Co ide 24/7 a cele tvoje "setrenie" je potom nezmysel.

Kazdopadne, prejavuje sa este problem ked tam das predoslu verziu ovladaca?

kdyz je prioritni mereni spotreby, napsal jsem ti jak ji snizit. kde je zmereny odber pri stavu vypnuto?
(objevi se ve vypinacim menu po zakazu zbytecne hibernace)

novy ovladac grafiky je u tebe konfliktni s hibernaci - proc trvas na jejim vyuzivani?

kde vyse vyrolujes tvrzeni, ze tve 6 generaci stare grafice novy ovladac neco prinese? (tedy krome chyb, protoze tak stare grafiky uz vyrobce netestuje)

i po odinstalaci starych souboru ovladacu nemas jistotu, ze se vrati do puvodniho stavu take vsechna nastaveni grafiky, pripadne ta co se tykaji nastaveni pcie sbernice a power managementu.
instalovat nesmyslne / nekompatibilni ovladace, to ano. ale mit zalohu pc, tomu se dnes rika hate.