Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak zjistím heslo na wifi

Dobrý den, prosím vás nevíte jak zjistím heslo na wifi?S telefonem jsem na něm přihlášená a nevím jak ho dohledat. Mamka smlouvu s tím heslem nejspíš vyhodila omylem:.(Vím že se to dá někde zjistit v nastevení routeru, ale nevím jak se do nastavení dostanu. Prosím poradí mi někdo?

Patrně zjistíš i v nastavení telefonu a zcela jistě v počítači. Routery mívají různá admin. hesla podle výrobce, pokud si to uživatel nezmění - pak lze router resetovat. Oblíbené bývá admin/admin na vstup do routeru.

Ve vlastnostem žádné heslo nemám, jen různé údaje, např. frekvence, síla signálu a že jsem připojená. A v Pc wifi nemám, tak jsem připojená přes kabel. Zkoušela jsem se dostat do routeru (na pc přes prohlížeč) a tam to po mě chtělo přihlašovací údaje a ty také neznám. Ani když jsem dala admin a heslo admin, 1234 tak nešlo

v pc si zjistis ip adresu brany/gateway:
cmd.exe --> ipconfig

tato adresa byva take zespodu routeru a vedle ni je heslo do administrace.
v prohlizeci vlezes na tu ip, v nastaveni wifi / security uvidis wpa key (heslo k wifi)

ten postup s qr kodem vypada jednodussi.

Clovek ma najprv vyskusat google, kde je sanca ze jeho dotaz bude zodpovedany za minutu. Miesto hodin cakania, ci mu dakto na nejakom fore odpovie. Toto je zaklad a ma to kazdeho automaticky ihned napadnut. Az potom sa ide na fora.

Okrem toho ze ludia nevedia ze riesia banalitu, su casto aj lenivi. Vtedy je opodstatnene, ze cloveka poslu na google a on nema co vyskakovat.

I tady platí to, co jsem napsal. Spoustu lidí prostě nenapadne, aby odpovědi hledali googlem, či jiným vyhledávačem. Ze života jsou zvyklí se na to zeptat nějakýho člověka. To je prostě realita života, ne každej je internetem postiženej v takové míře, jako osazenstvo zdejší poradny.

Psal jsem tam, že jde také o formu. Ta dokáže naprosto znehodnotit sebelepší obsah.
Je to fakt dost na levačku, když zajdeš na místo, které je děláno ku pomoci ostatním a tam zjistíš, že vlastně otravuješ. Asi jako když v obchodě potkáš napruzenou prodavačku. Jdeš tam utratit svoje prachy, ale ji to otravuje.
I ty jsi deformovaný IT světem. Rutinní dotazy sice zodpovíš, ale jakoby tě to sralo. Mně už to taky nebaví, po těch letech, nadšení do IT mě přešlo, stala se z toho rutina a v PC se vrtám krajně nerad. I proto se tady vyskytuju už jen sporadicky.

Však víš, že návody k použití jsou vždy až když selžou všechny pokusy.
Ale taky může být situace, že u auta z druhé ruky manuál nemají a nastane situace, jak jsem popsal výše - půjdou se zeptat, protože je nenapadne, že by se ten manuál dal někde stáhnout.

ale ne, jde o rceho letitou obsesi. nenávistný zapšklý důchodce sice neumí napsat užitečnou radu, ale přichází si sem kopnout a plivnout, když na banální dotaz někdo odpoví googlem.
není žádná povinnost reagovat a nemají ji ani zhýčkaní protěžovaní důchodci. místo aby posté držel hubu, zase si flusnul na poradnu.
kdyby radši chlastal, udělá líp a nebude mít žaludeční vředy.

Tentokrát ti to rejpání nevyšlo, smůla. Narozdíl od tebe jsem poradil řešení. Kdyby tazatelka zadala nadpis svého dotazu "Jak zjistím heslo na wifi" do Google, jak jsem jí radil, hned první odkaz je:
https://www.hodinoviajtaci.cz/blog/4-zpusoby-jak-zjistit-zapomenute-heslo-na-wi-fi

Mám sem tu stránku přepisovat? Je špatně, když jí místo naservírovaného řešení poradím, jak jej snadno sama může získat? Během několika vteřin...

Ale evidentně tě bezdůvodné kritizování baví, tak si to užij. Nebo sem můžeš přestat chodit, jak jsi několikrát vyhrožoval, a budeš mít klid ty i ostatní.

Nechapu proc te to tak bere, sak nic tak hrozneho nenapsal.
Nekteri uzivatele PC vubec nerozumi, tak jak zminena slecna nebo jeji mamka, "kdyz nevim tak se zeptam" od toho snad poradny jsou.
Poslat takoveho cloveka "bez si to najit na Google" ok, ale kdyz "nezna a nevi" tak muze stahnout pro zobrazeni hesel nejaky zazracny program ktery po stahnuti bude chtit spustit jako spravce a pak uz to jede, zmizi facebook, ikony z plochy pak gmail i bankovni konto.

Neradil jsem, aby stahovala nějaký program nebo ano? Tak mi prosím nepodsouvej nesmysly.

... od toho snad poradny jsou.

Jistě. Přišla, zeptala se, dostala odpověď. "Bohužel" odpověď obsahovala klíčové slovo Google, které je pro některé jedince jako rudý hadr. Ale za to nemůžu.

Tazatel by si měl uvědomit, že není první ani jediný, kdo zapomněl heslo na wifi. A že během několika vteřin si může sám najít odpověď (ano, tím hrozným Googlem).