Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem poraďte rozšíření paměti HP Probook 450 G2 z 8GB na 16GB

Zdravím všechny, mám HP Probook 450 G2 s Intel(R) Core(TM) i5-5200U CPU @ 2.20GHz, je v něm jeden modul paměti 8GB, obrázek přiložen.

Mohu k němu jen přidat další modul, třeba tento kingston-so-dimm-8gb-ddr3-1600mhz-cl11-dual-voltage-kcp3l16sd8-8-d4155063.htm ?
Bude to fungovat, nepoperou se ty paměti?

(Odkaz jsem čerpal z drobet staré diskuse z r.2016..default.aspx)

normální je pustit si nějaký diagnostický program, třeba cpu-z.
ten vyčte co tam máš za ramku a už víš, jaký druhý kus shánět v bazaru.

i5-5200U: https://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=Intel+Core+i5-5200U+%40+2.20GHz&id=2440
toto svinstvo od intelu je jen důsledek monopolu intelu v noteboocích - dlouhá léta dodával podřadné 2jádrové procesory, které nestíhají normální použití pod win7+, třeba internet.
problém není v nedostatečné ram, ale právě ve chcípáckém procesoru.

navýšení ram na 16gb tomu šrotu nijak nepomůže: přes co se ty data dostanou do větší ram, když procesor je invalida?

Jasně, CPU-Z, už nějak zapomínám, díky za připomenutí.
Obrázek stávající paměti v notebooku přiložen.

A zase otázka, ty paměti co jsem viděl a odkazy dal, tak jsou všechny 1600MHz, ale v notebooku je PC3-12800 (800MHz) - budou fungovat dohromady, původní 800MHz s nově přidanou 1600MHz?
Nebo mám/musím rovnou koupit dva moduly stejné 1600MHz?

(jinak ten notebook na to na co ho používám funguje normálně bezproblémově i s těma 8GB na W10, těch 16GB paměti spíš tuším že budou potřebovat W11 až se rozhodnu je tam nacpat..)

ok. ber to tak, že ramka v tom starém krámu není největší brzda.
1) hdd -> ssd, bezpodmínečně upgradovat pokud ještě není
2) druhá velká brzda je cpu, pomalé odezvy dvoujader ve windows jsou na mašli, jenže cpu obvykle nejde vyměnit a ani se to nevyplatí
3) 8gb ram může být dostatečných, navýšení tak vůbec nemusí být poznat. pokud je to skoro zadarmo, budiž.

abych to uzavřel:

koupil jsem tuhle pameť pameti-ram-do-notebooku-sh-ddr3l-sodimm-1600mhz-8gb-13618412141 za 198,- plus 49,- doprava, a funguje, i Memtest OK.

Vyřešeno.

A W11 jsem tam teda taky nacpal přes W10, úplně pohodová instalace (setup /product server), a přihlášení dokonce zůstalo offline účtem. Byl jsem zbytečně vyděšenej z těch W11, fungujou pro mé potřeby bez problémů, dokonce jsem na nich rozchodil i stařičký skener Canon Canoscan Lide 200, kterej má poslední ovladače pro W8.1!