Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Strom vadí ve výhledu na anténu ISP

Dobrý den, chci se zeptat co se dá dělat v mém připadě...
Byl u mě místní poskytovatel, a zjistil že pro příjem internetu přes 60Ghz antenu ke mně domů vadí jeden jediný jehličnan. Který samozřejmě poroste a je to problem, protože vysílač je z pohledu mého domu přímo hned za stromem.
Prý by to tim padem u mě nefungovalo co se internetu týče, tak se chci zeptat zda je to pravda a co se jinak dá dělat se stromem po právní stránce, případně s čím mám jít za majitelem abych ho přesvědčil aby tu "metlu" shodil k zemi.
Kdyžtak odpovim na dotazy. Přikladam foto

60ghz je hodně vysoký kmitočet, tam už vadí všechno co je v přímé viditelnosti a taky počasí (vlhkost ve vzduchu).
potřeboval bys fotku za jasného počasí, kdy je vidět i nějaký 3km kopec, odkud vysílá. protože takto nevíš, jestli náhodou kvůli tobě nemají zbořit i ten barák za tím stromem.
takže zkus nějaké terénní mapy (seznam), jestli máš fak vysílač poskytovatele v přímce s tím barákem, ten na mapě bude.

když teď není vidět na vysílač, něco o praktické dostupnosti tu: https://www.i4wifi.cz/cs/faq/1904-na-jakou-vzdalenost-lze-prakticky-provozovat-spoj-wireless-wire-dish-60-ghz

Lacnejsie riesenie ako davat dole strom, co je nerealne je poziadat ISP o PtP spoj, cize a kraj strechy umiestni dalsiu antenu a u teba druhu a budes mat spojenie s priamou viditelnstou.
Zaplatis sice za obe strany + robota, ale vzdy je to lacnejsie ako ine varianty.

Pokial samozrejme nemas moznost zvolit ineho ISP, pretoze 60Ghz anteny nahadzane po domoch maju mali ISP, takze urcite nepojde o nejakeho velkeho.