Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nový disk SSD

Zdravím,
zapojil jsem do počítače nový SSD Crucial MX 500. V programu Specci a Aida 64 ho vidím, ale když otevřu Tento počítač, tak ne.
Co je potřeba nastavit abych ho viděl. Chtěl bych pak naklonovat systémový „C“, protože velikostí nestačí.
Díky.

nový disk se musí inicializovat podle starého disku, když to má být klon.
win10 jsou obvykle na "gpt" disku, starší windows mívají typ "mbr"
(pak by mohl následovat formát, aby ho viděl tentopočítač, ale ty chceš disk stejně přepsat klonem, takže zbytečné)

správa disku (diskmgmt.msc) se na typ zeptá při jejim spuštění. sama typ disku neumí zbrazit, protože ms je prostě ms.
ale šlo by to tipnout:
- ukáže asi 2 oddíly na disku ... mbr
- asi 4 oddíly ... gpt

nemusíš si s tím lámat hlavu, protože stejně potřebuješ klonovací program a ten to zobrazí pořádně:
doporučuju nainstalovat třeba free "minitool partition wizard", "niubi partition editor" atd.
ty zobrazují typy disků a mají v menu volbu jako "clone disk wizard" apod.