Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vadný displej notebooku

Zdravím.
Mám tady notebook HP Pavilion 15, který má přes displej pruhy viz fotka. Když na displej zatlačím v levém horním rohu, obraz naběhne normálně, po uvolnění ruky se zase objeví pruhy. Závada se prý objevila bez příčiny, samotný displej je bez viditelného poškození.
Lze z toho odhadnout, zda je vadný kablík co spojuje displej se zakladovkou, nebo samotný displej?
Díky.

[2.jpg]
[1.jpg]

Displej jako takový vadný není, když po přítlaku funguje, nemyslíš? Může být vadný ten flex kabel. Často se rád nějaký zlomí, ale na dálku se moc radit nedá. Proč to nerozděláš a nepodíváš se? Podle mě je vadný buď kabel nebo správně nedrží. Je to ale jen hádání.

Je to nutno rozdělat, prohlídnout. Pokud funguje přítlak nahoře, je dost velký šance, že bude povolený jen šroubek držící displej. Flex kabel, který přenáší obraz se typicky připojuje buď dole, nebo vzadu za displejem.
Je taky možné, že už sama rozborka problém opraví, tohle je typický problém plastových notesů, většinou to udělají užovky tím, že zavírají dekl levou nebo pravou rukou a berou to za boční hranu, takže křiví panty a vlastně i celý dekl displeje. Když už to budeš rozebírat, je vhodné taky dotáhnout všechny šroubky pantů (na obou všech stranách :-) (vlevo/vpravo, na straně deklu i na straně notesu).