Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem .htaccess blokuje přístup bez ohledu na rules

Dobrý den,
kvůli spamu jsem chtěl zakázat přístup na stránky z některých cizích serverů a tak jsem do .htaccess zapsal:

deny from .ru
deny from .cn
deny from .in
allow from all

Soubor blokoval nejen tyto servery, ale i vše ostatní, tedy i *.cz. A to dokonce v případě, kdy jsem změnil zápis pouze na:

allow from all

Blokace přestala v okamžiku, kdy byl soubor úplně prázdný.
Je na FORPSI.com. Nevšiml jsem si, že by šlo o nepovolenou direktivu. Děkuji.

skus dat pred to riadok:
Order Allow,Deny

vid .htaccess resp. odtial napr. link na access01.php

http://httpd.apache.org/docs/1.3/mod/mod_access.htm l#order
default je Deny,Allow co v tvojom pripade by bolo to co nechces (ale aj tak to funguje u teba nejak divne naopak). Ked chces nechat default Deny,Allow tak by som vyhodil to "allow from all"
P.S. resp. pozri si tu tabulku na poslednom linku, ta je myslim uplne jasna. Ked chces len zablkovat niektorych tak Order by si mal nastavit Deny,Allow a staci ti potom len direktivy Deny, nepotrebujes Allow from All.
P.S.2. V prikaze Order Allow,Deny podla toho popisu nesmie byt medzera medzi tymi Allow a Deny len ciarka

Dekuji za odpoved.
zkusil jsen tedy 2 zpusoby:

1) zakaz
Order Deny,Allow
deny from .ru

2) povoleni
Order Allow,Deny
allow from .cz

Bez mezer mezi Allow,Deny. Pristup ztale zablokovan. Vypada to na kontakt technicke podpory. Potreboval jsem vedet, zda nedelam nejakou zakladni chybu. Dekuji.