Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem modrá smrt

Zdravim,,,
poslední dobou mě vyskakuje docela často ( minimálně jednou za den ) modrá smrt. Po zakoupení noutu sem vše nainstaloval a rok to běhalo,,, pak to začlo vyskakovat. Po reinstalu windowsu je to ještě horší. Dočetl jsem se že je to buď špatným ovladačem a nebo že je noutbuk teplotně nestabilní.
nesetkal jste se s touto chybou už někdo ? nevíte jak to odstranit ?

píše mě to :

DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

*** STOP: 0X000000D1 (0x00000008, 0x00000002, 0x00000000, 0xBA551BEF)
*** NDIS.sys - address BA551BEF base at BA53B000, DateStamp 41107ec3

Je to stale v tom NDIS.sys alebo je tam zakazdym nieco ine? (nejake .dll alebo .exe, ine .sys)?
V pripade ze je to zakazdym len ndis.sys, mas podla mna asi nejaky problem s ovladacmi sietovky alebo v tom mas strceny nejaky USB modem a problem je v jeho ovladacoch (co je u smejdUSB modemov normalne, USB modem odniest do zberu odpadu a kupit nieco co sa strka do LAN :)
Mozes skusit nainstalit Win uplne nacisto, a vsetky ovladace ale original ovladace zo stranok vyrobcu notebooku pre ten konkretny notebook.

V pripade ze je tam zakazdym nieco ine tak otestuj RAM (disketou/CD z www.goldmemory.cz).

Mohlo by to byt aj prehrievanim niecoho v NB, vycistenie chladica v NB neuskodi, ale najprv zodpovedz vyssieuvedene veci...

pokaždé mi to vypisuje to samé. modem mám klasika LAN kably, v USB mám akorát myš. z modemu klasika lan kabl do routru, a z routru klasika lan kabl do kompíku. to teda spíš ten ovladač sítovky jestli je špatný. ovladače instaluju origo co mi dali k tomu noutu. a co sem koukal na netu tak mám stejný verze jako sou na netu. RAMky sem testoval hned po několika prvních vyhozeních modrý smrtky a ramky sou v pořádku. chladič vyfoukávám cca po 2 měsících.

Windows si reinstaloval nacisto (vcetne formatu) alebo len oprava instalacie? Nech sa vylucia viry alebo co.
Bude to ale asi neco so sietovkou alebo sietou, tazko povedat, oprava u NB je dost problematicka vymena dosky je draha. Skus ale nejake novsie ovladace z webu, pre chipset co v tom je, a pre sietovku. Ale ked to predtym rok islo tak tazko povedat ovladace asi nepomozu. Este by som skusil iny LAN kabel ale to by snad nemalo robit takyto problem.

P.S. nie je v tom aj nejake wifi apod? Skus vsetky ostatne sietovky pozakazovat v spravcovi zariadeni...

nacisto, kompletní format a nový instal winu. ovladače sem instaloval z origo ceda co je u noutu a když rok šlapali tak by měly být snad v pořádku, kabel je nový koupený. takže by měl být taky v pořádku. druhý kompík funguje takže v síti snad chyba neni. Wifinu mám vypnutou, ale skusim jí i zakázat jestli jestli to něco udělá.