Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Spyware - newím jaký program na to mam použít

Čau lidi, potřeboval bych poradit ohledně spyware. Jednou sem hledal nějakou písničku a šel jsem na stránku písně.cz a nalej mi avast!, že je tan vir tak jsem dal smazat a najednou restart počítače (sám od sebe se prostě restartoval).
Po přihlášení a načtení windows mi naběhla taboulka z lišty (na liště je to jako bílý křížek v červeném poli), a píše to :"Your computer is infected! Windows has detected spyware infection!
It is recomended to use special antispyware tools to pervent data loss. Windows will now download and install the most up-to-date antispyware for you.
Tomu textu rozumím ale newím jaký program na to mam použít když na to kliknu nic se nestane tak jsem zašel na avast.cz a stáhl avast! Virus cleaner tool u jehož popisu bylo něco napsáno o spyware tak jsem pustil vyhledáváni už jsem na discu D a co předtím psal avast! když ho našel tak to bylo na discu C... prosím o pomoc s tímhle nemám žádné zkušenosti... Děkuji
Změna předmětu, původně: Spyware (LaKr) (Kráťa)

Neni to uplne pro BFU, ale pokud vis, co delas, tak je to vyborny nastroj. Vcetne moznosti zobrezeni a editace vseho, co se ti spousti po startu, knihoven atd.
Ale vystacis si s kontrolou, kde odklikavas, co je a co neni v poradku.

Na konci stiskni tlacitko "Uninstall partizan", pokud nechces mit rezidentni rootkit kontrolu

Ja jsem to stahl vyzkousel a rekl bych, ze je to nejaky divny. Oznacilo to jako kriticky soubor, ktery je uplne bezpecny a patri k ovladacum raidu http://www.bleepingcomputer.com/startups/xInsIDE.ex e-21960.html a jako dalsi, uz ne kriticky nebezpecne, ale porad je to chtelo mazat tyto soubory ve zlutem- oznacilo Acdsee, MSOffice, program od kalibracni sondy, avg antispyware, trend micro antispyware, javu, wordpad, Corel Paint shop pro a dal jsem prestal radsi cist a smazal to. Vsechny programy mam legalni. Tak tam asi maji nejakou "chybku":-) a ne malou.
Jo a z win to jako kriticky oznacilo naprosto bezpecny soubor gest.exe, ktery patri k setrici energie od zakladovky GB.

Neni to uplne pro BFU, ale pokud vis, co delas, tak je to vyborny nastroj. Vcetne moznosti zobrezeni a editace vseho, co se ti spousti po startu, knihoven atd.
Ale vystacis si s kontrolou, kde odklikavas, co je a co neni v poradku.

Mne to funguje perfektne (neznal jsem tento sw, ale "pokud vis, co delas", neshledavam problem). Jeste jednou diky JaFi/mu/ za link.

To nema nic spolecne s BFU, pokud ti to oznaci jako kriticke 2 soubory, kterym 100% nic neni a asi 15 dalsich, ktery jsou take 100% ciste to oznaci za podezrele. To neni chyba BFU, ale programu. Ja ho jen spustil a dal jsem s tim nic nedelal a smazal jsem to. Na rootkity je neco jine.

On je neoznacuje jako kriticke, ale jako nezname a je na tobe, abys rekl, zda je chces odstranit nebo ponechat. Tohle neni antivir ani antispam, ale program, ktery ti pomuze odstranit ze systemu zmetky, se kterymi si vetsina ostatnich neporadi.
Chyba programu je v cem? Ze nezna vsechny knihovny vsech programu? To snad ne!

Vpravo mas moznost je zaradit o databaze a pri pristi kontrole je ignorovat.

Konkretne je oznacuje jako suspicious. Vyznam toho slova si uz přeložíš, viď?

Dobre, tak kdyz ne kriticke, tak je oznaci jako DANGEROUS jako nebezpecne, ale urcite ne suspicious, to oznacuje ty zlute.

No mne z meho hlediska prijde jako chyba to, ze oznacuje ciste soubory Dangerous, protoze pokud nekdo uveri tomu, co program najde, nerozklikne si pokrocile nastaveni(tak ani nevi co to naslo a pokrocile povazuju pro odborniky a nebo pro zkusene uzivatele, presne tak to pise i ten program), klikne po skenu na FIX, tak ma vystarano a kdovi jak bude windows zachranovat a pro znalejsi je tam Advance mod, takze ten obycejny povazuju za mod pro BFU. Jak to odstranuje jsem nezkoumal.
Jinak samozrejme vim jak to myslis a dohadovat se o tom nema smysl. Vim, ze je tam moznost ignorovat, ale to ses tam kde pred pouzitim tohoto programu a kdo svoje procesy nezna, tak je stejne musi overovat jeden po druhym na netu a k tomu nepotrebujes tento program. To je lepsi rovnou pouzit programy, ktere hledaji aktivne smejdy. Tak jsem to myslel.
Schvalne se podivej, jak to oznacil.

[http://img233.imageshack.us/img233/5711/oooob0.th.j pg][thpix.gif]

A stahnul jsi opravdu Reanimator (http://rapidshare.com/files/142536697/reanimator.zi p), ktery je free a ne nejakou tu komplexni ochranu?
Reanimator totiz spusti scan a pak ti rekne, ze nasel x suspicious problémů. A ty pak řešíš jeden po druhém, s tim, ze tam mas tlacitka, viz obrázek:
http://img220.imageshack.us/img220/6896/reanimatori x7.png
1. I'm not sure - ukzeti stav podle toho, co tam poslali ostatni
2. kline a odstrani. Kdyz nejde hned, tak pri pristim startu
3. necha na pokoji

Vpravo pak mas moznosti:
Add to ignore list
Program database
Gooogle it

Takze vse proto, abys posoudil, zda to je OK nebo ne

Jo stahl, ty moznosti mam ale jsou na levo, ale to je jedno. Ja se s tebou nechci vubec dohadovat, to ani pri srovnani nasich znalosti nema jaksi cenu a urcite bys prohral:-D, ale ja jsem to myslel tak, ze pokud nezapnes rozsirene rozhrani, tak proste program hodne svadi k tomu, aby si BFU(mezi ktery se taky pocitam) zrudil neco v pc. Jen diky tomu, ze se v tom stouram s par lidma z viry.cz, tak se trosku v takovych programcich vyznam a nefixoval jsem nic.