Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sdileni v siti

zdravim, mel bych dotaz ohledne sdileni, konkretne napojeni se na jiny pocitac. Mam dva pocitace, kazdy v jine siti napojeny na jine AP, ktere spadaji pod jednu spravu poskytovatele. Pokud mam oba pocitace pripojene (AP-PC) tak se bez problemu dostanu pomoci IP adresy na sdilene soubory druheho pc. pokud mam ale (v soucasne dobe) pripojeni:
1. AP-PC
2. AP-Router-PC
Ma uz pc lokalni IP pridelovanou Routerem a na tuto sit nevidim (nedokazu se k ni pripojit klasickym zpusobem "cd \\ip". Existuje proto nejaky styl zapisu? Neco jako verejnaIP > lokalniIP ?

zkousel.... zajimave je ze z druheho pocitace kterej mam na lokalni siti se dostanu bez hesla... ale tak je to mozna tim, ze to zkousim na jednom pc na kterej sem prihlaseny a muze se to bit.....
ok takze to funguje, ale stejne na vetsi sdileni by to chtelo vyhradit pc na funkci serveru, protoze na routeru muzu port priradit pouze na jeden pc s danou IP. IP adresa je generovana pomoci DHCP takze zalezi na to ktery zapnu drive a uz to nemusi fungovat. Navic staticky to nechci mit nebot jeden z pc je notebook, ktery casto prenasim.