Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno odhad ceny - ASUS X555LN-XO162D

Dobrý deň, vedel by niekto pomôcť s odhadom ceny za ASUS X555LN-XO162D - https://www.alza.sk/asus-x555ln-xo162d-d2215988.htm ? Vizuálne a po mechanickej stránke vo výbornom stave. Je síce starý ale takmer sa neprenášal. Batéria bola na odpis takže je demontovaná. HDD bol nahradený za Samsung SSD 250GB. Vyčistený vnútrajšok od prachu a prepastovaný. OS je tam licencia pre W10 PRO ale aktuálne tam beží linux. Samozrejme teda šlo by kupujúcemu dať podľa požiadavky naspäť W10 PRO. Mám tento NTB odložený bokom už vyše roka čiže zvažujem či má zmysel ho predať alebo ho nechám deťom ako retro kúsok. Za 5-10 rokov to môže byť zaujímavý pohľad na takto starý a funkčný HW :-) Záleží ale od tej ceny, ak z toho pôjde vytrieskať aspoň niečo tak to odkladať nechcem.

Ja by som to nekúpil ani za 30€, možno za 20€. Však mimo toho prťavého SSD tam nemá vôbec nič žiadnu hodnotu. Je to 10 ročný krám, s nevýkonným CPU a GPU, s malou kapacitou RAM, s nízkym rozlíšením displeja, a len b/g/n WiFi. Na tom fakt nič hodnotné nie je. Bohvie ešte v akom stave je batéria (typujem že je polomŕtva).

Zaujímavé ako sa chytáš na presnosť kurzu CZK/EUR. Vedel som že je to skôr bližšie k 40€ ale tu ide o zaokrúhlenie. Tak ako sa v CZK uvádzajú ceny 100,500,1000,5000,10000 tak to isté v EUR.

Batéria je z neho demontovaná pretože ju nafúklo a jej kapacita bola niekoľko minút. Čiže je teraz ultralight laptop :-)

Tak teda už mám jasno, nemá absolútne zmysel to predávať. Čoskoro to bude retro kúsok ak nie už teraz. V 2014-2015 sa predával za 500-600€ a na tom nižšom rozlíšení obrazovky to ťahalo aj nové hry na 60FPS. Hlavná nevýhoda toho NTB bola obrazovka. Je tam TN-ko z ktorého ma napína ešte dnes. Rozlíšenie v tej dobe nebolo tak zlé. V tej dobe to isté ako dnes vnímané 1080p. Teoreticky by to možno šlo ešte využiť ako HTPC na prehrávanie 1080p, nemám vyskúšané či ten HW zvládne 4K. Prípadne teraz nedávno niekto zháňal starý mobil pre internetové rádio, že to nonstop zapojí do dielne a bude to prehrávať hudbu. Toto by šlo myslím výborne.