Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ovladače pro grafickou kartu

Dobrý den, chtěl bych Vás poprosit o pomoc s ovladači pro grafickou kartu AMD RX 570. Počítač jednoho dne z ničeho nic při startu do windows odmítal zobrazit obraz. Obraz v biosu fungoval. Šlo se dostat do nouzového režimu, tam jsem přes device manager, odinstaloval amd softwaru. Počítač běží s obrazem nyní pouze na microsoft basic display adapter a při jakékoliv instalaci ovladačů https://www.amd.com/en/support/graphics/radeon-500-series/radeon-rx-500-series/radeon-rx-570 z tohohle odkazu pro windows 10 se obraz opět schodí do černa. Bohužel windows i sám bez se snaží si ovladače nainstalovat a po pár minutách použivání pc s microsoft basic display driverem opět obrazovka zhasne a musím znovu do nouzového režimu a zase odinstalovat ovladače.

Vz. Host. Vypadá to na vadnou grafiku. Můžeš zkusit ovladače ze stránek výrobce karty, občas mají jiné takty i napětí než referenční. Bohužel tomu moc šancí nedávám, ale zkusit to můžeš. Kdysi dávno jsem si hrál s BIOSem karty, ale nevzpomenu si na ten program, přes který jsem ho editoval. Pamatuju si, že jsem odemykal shadery a zvyšil takty a aby karta správně fungovala, musel jsem i malinko zvýšit napětí. Návod jak na to byl na stránkách PcTuning, ale určitě budou podobné návody i někde jinde.