Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Kolik W zdroj?

Zdravím, jaký zdroj koupit +-[W] ?

Zákld.d.- gigabyte B550 gaming x v2
Cpu- amd ryzen 5 5600X
Gpu- XFX AMD Radeon RX 570 RS 8GB XXX Edition
Ram- fury ddr4 16gb 3200Mhz (2x8gb)
SSD- kingston a400 480gb
HDD- 250gb
3x větrák
Jedna obrazovka 27” LED 60hz

Dal by som kvalitny 550-650W, napr. Corsair RMx550. Zdroj sa kupuje na X rokov a ked casom uzivatel bude chciet napr. zravejsiu GPU, nebude ho musiet menit. Dobre zdroje bez problemov ziju 10+ rokov. Je tiez dobre mat vykonovu rezervu. Zdroj sa menej hreje, tym sa menej opotrebuva, a je menej hlucny.