Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Neuzamčená pravá strana monitoru

Dobrý den, prosím Vás, mám problém. Koupil jsem si nový PC, ve kterém jsou bohužel Win 11 a je to nejhorší OS, jaký jsem zatím kdy viděl...

Potřeboval bych, prosím, poradit s mým problémem, kdy pravá strana na monitoru je jakoby neuzamčená a myš i okna mi mohou zmizet někde napravo mimo monitor a já bych rád, kdyby se vše drželo v rámci monitoru xD

Víte prosím jak to nastavit? pokud to jde? Protože přišel jsem na to, že ve strategických hrách je to dost znatelný problém, kdy mi myš utíká doprava z monitoru nebo naopak nemohu kameru natočit doprava apod.

Snad jsem to napsal srozumitelně a děkuji všem moc za rady.

je jeden z najhorších

Jeden z nejhorších, než přišly jedenáctky. Teda neznám osmičky a devítky (z pověrčivosti rozepsané jako 8.1).
XP se ke mě dostaly až když byly plně odladěné, po Vistách. Já přešel z windows 95 totiž rovnou na Visty. Navzdory obecně rozšířenému mínění ty Visty nebyly tak zlé.
Sedmičky byly docela povedené právě tím, že to byly upravené Visty (funkčních rozdílů bylo minimum, vše se točilo kolem vzhledu a defaultního nastavení a atky mezitím se posunul hw, takže gigo paměti už nebylo problém).

Dlouhá léta pracuji v Linuxu Mintu (kromě obstarožních počítačů, kde je 2000, XP a sedmičky a notebooku s Vistama (ten právě nahradil ten s desítkama) mám taky ubuntu a fedoru), takže právě desítky byly pro mě doslova šokem, na lepší se snadno zvyká a zapomněl jsem, co všechno se musí ce windows instalovat. A co jsem měl možnost vidět jedenáctky, tak se zdá, že to bude ještě horší. Můj plán tak je držet desítky, co nejdíl to půjde a pak kdyžtak používat mint.

8.1 byl servicepack w8 a tim ze je ms nazval nove, se na ne nechytaly nedavne instalatory ovladacu w8. taky tomu jemne zkulturnili vzhled, neco jak vista/w7 (ale u nich jsou rozdily v kompatibilite vetsi).

vista prisla na trh v dobe, kdy win xp teprve dostaly rozumny hw, na kterem bezely rychle - ale tehdejsi hw mainstream vistu uplne zariznul (s 1gb ram to nebezi, se 2gb ram to drhne).
viditelne zpomaleni proti xp se odstranilo tim, ze za 2 roky vypadly z trhu nejzoufalejsi kombinace.

dnes jsem mel pod rukama tehdejsi hw: celeron 2j a i7 prvni generace, oba 4gb ram, pochybny disk, aero vzhled w7: pomaly system, nekonecne odezvy na prekresleni obrazovky, 4 z 5 brtniku se domnivaly ze sedi u 486.
w7 bezi fajn, kdyz vypadaji jako w2000 (neznabozi rikaji w95).

proto kdyz ms vymyslel jedny z nekolika definitivne poslednich verzi windows, nenazval je w9, ale jsou to w10.

k nim vyvijeli vylepsenou opravnou edici s barevnymi ikonami w10s(?), jsou to dnesni w11, ktere se pro jistotu identifikuji taky jako w10.

jak pises - neni to povercivost ohledne nedobre prijatych w8 (jen blbec muze radikalne menit gui).
ve skutecnosti slo o novou startovni caru: w nine/9 nejsou pohrobek w8, ale dnesni w10.

kdyz neco objasnuje tucnak o svete windows, je pravdepodobne, ze keca.