Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upgrade GPU - prosím o radu

Ahoj, chtěl bych si do svého PC pořídit novou grafiku. Jak moc velký problém bude, když do něj hodím tuto? (bude tam sedět?) Co bych do budoucna musel dál upgradnout? Hádám že CPU
(prosím neříkejte všechno 😃)

Nová grafika:
GIGABYTE GeForce RTX 4070 SUPER GAMING OC 12G
https://www.alza.cz/gigabyte-geforce-rtx-4070-super-gaming-oc-12g-d9358224.htm

Můj stávajicí setup:
AMD Ryzen 5 3600
MSI B450 TOMAHAWK MAX
GIGABYTE GeForce RTX 2070 SUPER GAMING OC 3X 8G
EVGA SuperNOVA 750 G3
SilentiumPC Signum SG1X TG RGB
Crucial MX500 500GB SSD
SilentiumPC Fera 3 HE1224
Seagate BarraCuda 2TB
HyperX 16GB KIT DDR4 3333MHz CL16 Predator Series
Samsung 980 1TB

https://www.alza.cz/Order1.htm?self=1#sel=46932656

Ta 4070 už něco stojí. Když si najdeš nějaké testy a srovnání, tak uvidíš, jak si pomůžeš (a jestli to za to stojí). Ale zbytek sestavy už bude "nadoraz". Nejspíš tedy upgraduješ CPU, k tomu ale nejspíš i novou MB a možná i RAM ... a pak si začneš říkat, že GPU je možná slabá :-) Jestli není lepší v určitou chvíli pořídit komplet novou vyváženou sestavu. Je to na tobě ...

No do dražší grafické karty bych už asi nešel. Stačil by mi tento "střed" s tím, že bych začal grafikou (to mi přinese pár fps, podle testů až o 60% více) a pak bych se pustil do upgradu dalších komponent. CPU asi co nejdřív po grafice...