Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Grafická karta - koupit RTX 4060 nebo AMD 6700 XT?

Dobrý den, potřeboval bych poradit. Chci si koupit novou grafickou kartu uvažuji buď nad RTX 4060 nebo AMD 6700 xt.
Současné komponety:
zdroj :FSP Fortron HYDRO K PRO 600W 80 plus bronze
Procesor Intel Core i5 10400 f
Současná grafická karta PALiT GeForce GTX 1660 Super GamingPro, 6GB GDDR6
Základní deska Gigabyte B460 HD3
16 Gb ram
Děkuji za pomoc. Popřípadě bych byl rád za doporučení grafické karty do 8-10 tisíc korun.

Změna předmětu, původně: Grafická karta (host)

S těmi větráky je to tak navržené,
i ty 2 by to měly uchladit.

Tady máš nějaké benchmarky:
https://www.techspot.com/review/2701-nvidia-geforce-rtx-4060/

Pokud chceš Nvidia tak v této ceně např tohle:
https://www.czc.cz/asus-dual-geforce-rtx-4060-ti-oc-edition-8gb-gddr6/374892/produkt
Je tam ovšem jen 8GB paměti

Ray tracing podle recenzí zvládají lépe Nvidie, sám s tím zkušenosti nemám.

Nezbývá než projít recenze.
Doporučení jsem dal, rozhodnutí bude na tobě.