Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak to vrátit

Dobrý den, mám takový problém,
Nedávno mi spadly windowsy tak mi je jeden znamy preinstalovaval a moje soubory co sem mela na disku mi dal do složky záloha kteou si dal k sobě do pc a potom jak byly ty windowsy preinstalované tak mi ji tam dal spátky. Já sem si v tom chtěla udělat pořádek tak jsem začala ty soubory v té záloze promazávat. A dneska jsem zjistila že jsem si smazala i složky s fotkama. Štve mě to a tak jsem začala koumat jestli to jde vrátit zpátky když už mám vysipaný koš. Tak jsem přišla na možnost Obnovení systému. Jenže poslední bod před tím než jsem začala promazávat ty soubory je software distribution service 3.0 a já nevím jestli když to vrátím před tuto událost tak jestli se mi s PC něco nestane. mimochodem tato událost je tam v těch bodech obnovy 5krát. Prosím poraďte mi.Díky.

Dobrý den, nevím, jestli jsem se terfila do správného vlákna, ale chtěla bych se dozvědět, kam si zálohovat data v případě, že by se něco stalo s pevným diskem. Stačí, když mám vytvořený bod obnovení, a tudíž bych nepřišla o všechny data? Archivovat to všechno na média je snad blbost? ( Jsem neznalec, v PC hantýrce se nevyznám, mluvte na mně česky.) Díky za odpověď.

Do spravneho vlakna ste sa netrafil, toto je nova otazka, teda je ucelnejsie zalozit nove vlakno.

Bod obnovenia vsak nesluzi na to, co pisete. Bod obnovenia obnovuje zmeny systemu, co sa tyka nastaveni, nie vsak data. Archivovat mozete, ba co viac, musite na media, ak chcete mat data v bezpeci. Pod mediom sa nerozumie len CD a DVD, ale napr. aj zalozny (USB, eSATA,...) HDD, DVD RAM, online zaloha, atd atd. Ktore z medii pouzijete zalezi na vasej penazenke a takisto mnozstve a povahe archivovanych dat.

no aspon zkusenost pro priste, ze mas zalohovat :!:

sam jsem kdysi take prisel o data - fotky a zdrojove kody k nekolika programkum, co jsem delal do skoly a od te doby zalohuju.
Nenaucil jsem se pouzivani kose, takze casto smazu a pak se leknu co jsem to provedl, ale 99% veci obnovim, nebot mezitim nic na disk nezapisu. To bohuzel v tvem pripade neplati.

---

Dotaz co tu je na zalohovani, tak data do 700MB vypalit na CD-R a na CD-RW, do 4,3GB na DVD-R a na DVD-RAM. Nebo ja vypalim na DVD-R (DVD-R DL) a na externi disk. Vetsi mnozstvi dat potom na externi disk a na pasku, ale s tim se bezny uzivatel nesetka.

Dulezite je udelat dve zalohy na ruzna media, protoze ve chvili, kdy odejde disk v PC, tak zjistite, ze to DVD je spatne a nejde precist. ;-):-D

(Filmy zalohuju jen ty, ktere bych podruhe tezko shanel.);-)

Tak mně ještě napadlo, jestli by se daly fotky (popř. i jiná data) archivovat na čtecí kartu. Myslíte, že je to možné ale nespolehlivé?:i:
Zatím jsem zálohovala fotografie na DVD-RW, ještě mi tam zbyla spousta místa. Mohu na tentýž nosič ještě zálohovat něco jiného (jde-li to), nebo je lepší každý typ dat zálohovat zvlášť? Pokud budu chtít aktualizovat zálohu fotografií, nepřeformátují (nesmažou) se mi ty záznamy, které už tam jsou , nebo můžu vymazat to, co zadám? Možná hloupé dotazy pro odborníky ale pro mne zásadní věc. Díky.

Co je "čtecí karta"? Asi paměťová karta. Jde na ní zálohovat, co by ne, ale asi se to prodraží.
Na jedno DVD si vypal, co hrdlo ráčí - fotky, dokumenty, muziku, hry, atd. Všechno to jsou jen data. Ale udělej si v tom nějakej systém, ať se vyznáš v tom, kde co máš.