Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Upgrade PC (MB, CPU, RAM)

Ahoj prosím měl bych dotaz. Rozhodl jsem se koupit si nový střed PC a chtěl bych se vás zeptat na názor. U CPU jsem vcelku rozhodnutý s i7-12700F, ale u základní desky a pamětí tápu, co jsem se dočet rozdílů mezi DDR4 a 5, šel bych možná cestou DDR4. Jsou tyto tři věci spolu v pohodě? Na desku nemám žádné extra požadavky nepotřebuji ani Wifi ani BT, ale přišlo mi že to dnes má už snad každá.

https://www.czc.cz/msi-mag-b760-tomahawk-wifi-ddr4-intel-b760/367063/produkt
https://www.czc.cz/intel-core-i7-12700f/350201/produkt
https://www.czc.cz/kingston-fury-renegade-black-32gb-2x16gb-ddr4-3600-cl16/330222/produkt

Změna kategorie, původně: PC sestavy (host)

Ano, je to v pořádku. Dokonce si myslím, že ta deska DDR 5 ani nepodporuje, ale mrkni na WEB výrobce desky. Tak jak to máš teď mně to přijde v pořádku. Akorát moc nechápu, proč bereš desku s WI-FI, když ji nepotřebuješ... Platíš za to příplatek, ale na druhou stranu se to někdy může hodit.

Je to víceméně věc vkusu. Propukají vášně okolo spotřeby, poměru cena/výkon a trochu i kolem výkonu. Některý konkrétní typ je vydařenější, některý méně povedený. Já mám Intel ... známý měl AMD (ale jemu to bylo jedno :-) ). Navíc nejde jen o CPU, protože kupuješ vždy kombinaci s MB a RAM. Můžeš si to všechno prostudovat a "optimalizovat" své řešení nebo můžeš poslechnout nejhlasitější diskutéry ...

Je to jako s autama: někdo se Škodovky nedotkne ani klackem, někdo řeší cena/výkon, někdo decilitry na spotřebě, ... nakonec jedou ve stejné koloně :-) a vesele se prodává spousta značek, ono ani tak nejde o "značku", ale o konkrétní model, kolik na to mám, a co na to sousedi.

Já byl vždy modrý-zelený. AMD grafiky odešly dvě, tedy problém důvěry. Ale to bych neřešil. Zkrátka budget do 14tis. Nechtělo se mi rozepisovat o GPU abych nedostal čočku ... současnost GTX 1660 Ti s plánem do budoucna na 4070 ti super./ 4080 ... Už na to koukám skoro měsíc a usadil jsem se na tom 12700F/12700KF a chtěl jsem se přijít poradit jen o desce a pamětech. Ale po procházení fóra koukám že je z 90% doporučován AMD. Pokud bych tedy měl ustoupit na AMD co je ekvivalentem 12700F/12700KF když z testů vyplývalo, že Ryzen 7 7700X je nastejno ne-li horší.

amd je doporucovan proto, ze uz 7 let je intel podvodnym vyrobcem a plati za to zakaznik: lzi, zaostavajici vyrobni technologie, zfalsovane testy, spotreba, nic neprinasejici nove generace krome nucene vymeny desek.
ze kvuli tomu nemas rad amd je uplne logicke :)

Možná moje chyba koukal jsem na 12700F za 6700. Ale u toho Cyberpunku v požadavcích mají 12700/7800X3D, tak jsem z toho pochopil že nastejno s ním je tento a ten je zase dražší. Jak jsem psal budget 14tis a musím k tomu koupit ještě RAM + MB. :/

Intel Core i7-12700KF : 7 022 Kč
AMD Ryzen 7 7700X : 8 190 Kč
AMD Ryzen 7 7800X3D : 9 590 Kč

Já to pochopil, v pohodě. Nicméně mám bohužel koupenou konverzní sadu pro chladič na lga1700 ale čert vem 300kč. Po zhodnocení a přečtení recenzí asi musím uznat že intel 12. generací amd dohnal, ale za cenu vyšší spotřeby, vyšší teploty. Mohl bych vás tedy požádat o nějaká nástřel s tím AMD? Který amd procesor by odpovídal výkonově tomuto 12700F za 6700Kč?