Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Notebook sa rýchlo vybíja a neustále chladí

Dobrý deň prajem,
mám problém, s ktorým si neviem rady. Od piatka (22.3.24) mi notebook neustále hlasno chladí a zároveň sa veľmi rýchlo vybíja (za 15 min. o 12%). Kupovaný bol 11/2023 ako úplne nový v NAY, jedná sa o model HP EliteBook 645 G10 s OS Windows 11. Používam ho na jednoduché činnosi, napr. prácu s MS Office 365, Google Chrome, Google Maps, Gmail, a pod., ktoré by, myslím, nemali veľmi zaťažovať notebook. Na začiatku som skúšal reštartovať notebook, nepomohlo, odinštaloval a na novo nainštaloval Google Chrome,tiež nepomohlo a nakoniec som vyskúšal aj vypnúť činnosť aplikácií na pozadí, žial, ani toto nepomohlo. Všimol som si, že chladí hlavne počas práce s Google Chrome, pozrel som aj spotrebu v: Nastavenia --) Systém --) Napájanie a batéria --) Spotreba batérie. Pri Google Chrome zobrazuje 83% (z toho pri používaní 23%, na pozadí 59%). Skúšal som aj kliknúť na tri bodky pri Google Chrome, avšak sú bledé, t.j. nejde na ne kliknúť. V zozname aplikácií som skúšal tiež kliknúť na tri bodky pri Google Chrome, sú tam možnosti, upraviť a odinštalovať, pričom možnosť upraviť je bledá, t.j. nefunguje.
Vedel by mi prosím niekto pomôcť? Vopred ďakujem.

Vyskúšal som ten prvý link na Microsoft. Postupoval som podľa pokynov, Windows Security kontrolo vykonalo, pri ktorej malware nenašlo. Myslím (teda verím), že pomohlo. Ďakujem veľmi pekne. Mal by som ešte spraviť ešte niečo?

Ďakujem za odpoveď.
Kontrolu si vykonal, napísalo: "Primárna batéria: Normálne", "Batéria pracuje správne, prenosný počítač však nie je pripojený k napájaniu z elektrickej siete. Ak chcete vykonať presný test batérie, pripojte napájací adaptér." Po pripojení na nabíjačku som kontrolu vykonal opäť, napísalo mi: "Primárna batéria: Normálne" a "Stav batérie je indikátor označujúci, ako sa nabíjajú a vybíjajú viaceré články batérie. Normálny stav označuje správnu funkčnosť batérie." Čo ma však zaujalo je, že úplna dosiahnuteľná kapacita nabitia je (iba) 95%. Nemala by byť 100%?