Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak přidružit asociaci přípony .png ve Windows 11?

Řešil jsem tu Irfan View, ale problém bude někde jinde. Stáhl jsem poslední verzi IV, stávající IV odinstaloval, restart, nainstal, ale přidružení přípon v něm mám oranžové a nejde kliknout (nic se nestane).

[98387-otevrit-iv-oranzive-png]

Pokud na soubor *.png (a třeba i *.bmp) kliknu levým myšítkem, otevře se jakási mě neznámá nabídka tisku.

[98388-otevrit-lm-png]

V nastavení > výchozí programy, příponu .png nemám.

[98389-otevrit-vychozi-png]

a nenajde se ani žádná aolikace, která má .png otevírat. Nějakou přidružit je zašedlé.

[98390-otevrit-png-png]

Nevíte někdo, jak to obelstít a přiudružit asociaci?

1)
Přidružení přípon máš oranžové, protože jsi nezatrhl faifku u "Zkusit změnit přiřazení v registrech..."
V minulém vlákně na screenu tu faifku máš...
2)
V nastavení Windows příponu nemáš, protože sis rozdrbal registry, psal jsem to už v minulém vlákně...
3)
Pro jistotu ještě zopakuju, že v nerozdrbaném Windows 11 tam to tlačítko "Vždy" je i u png a po kliknutí přidružení normálně funguje.
4)
Správně položená otázka by byla:
"Jak přidružit asociaci přípony .png ve Windows 11 pokud jsem si rozdrbal registr?"
Jak? No přece logicky opravou registru... Jo, aha, ty nevíš jak a potřebuješ na to tvé rozdrbání něco co to udělá za tebe... nejlépe nějakou radu od podobného rozdrbávače registru jako je jjj :-)

Reset (rada od jjj) a remove (tvůj odkaz) je trošku něco jiného.
Toto: "Ale už to je vyřešeno, odasocioval jsem to jejich photo." vyznělo tak, že jsi provedl pouze odstrěnění Phota (remove), tím došlo k odasociování Phota a z toho důvodu ti to začalo fungovat.
Aby to tak někdo nechápal, správně má být: zresetoval jsi rozdrbané nastavení asociací png tak, že jsi zresetoval Photo (resetem nebo odstraněním a znovunainstalováním) a z toho důvodu ti to začalo fungovat.