Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Wifi router s rodicovskou kontrolu cez mobil

Zakaznik ma doma Aircube, s ktorym je spokojny, ale blba UBNT tuto vetvo moc nerozvijala a nie je tam moznost rodicovskej kontroly.
Chce preto nejaku novu wifi, ale ma poziadavku, aby ju mohol olvadat a manazovat pohodlne z mobilu.
Preto mu tam nemozem dat moj oblubeny Mikrotik, ktory inak vie robit rodicovsku kontrolu slusne, ale nie je to zrovna uzivatelsky privetivy system a uz vobec nie cez mobilnu appku, ktoru MT nema doteraz doladenu.
Co mate vyskusane?
Zatial sa priklanam k Amplifi od UBNT, ale nasiel som aj rozporuplne hodnotenia a zrovna s touto radou nemam ziadne skusenosti.

Za mňa jedine UniFi . :-) Raz som vyskúšal u mňa doma, potom som to nasadil vo väčšom merítku na jednom objekte a nič lepšie a jednoduchšie na správu a užívateľský zážitok som ešte nemal....
Do malej domácnosti by určite postačoval Unifi Expres:
https://ui.com/us/en/cloud-gateways/wifi-integrated/express

Samozrejme správa na diaľku aj cez mobil, VPN, firewall, security, VLAN-tak jednoduché nastavenie som ešte nevidel nikde.... všetko tak ako si ja predstavujem, že má fungovať.

Zakaznikovi sa zapacil ten Alien, mozno aj kvoli displeju, vykonu a velkosti.
Myslel som si, ze to neschvali, ale nakoniec povedal, ze pojde do toho.
Uz su na ceste 2ks ku mne...jeden budem testovat a mozno si ho aj necham ako domace AP, kedze moju siet ovladaju Mikrotiky;o).

Smajlika mas kde, niekto by mohol brat tie tvoje reci aj vazne.
Praveze to svojich kupcov ma, kedze ja uz mam jeden defacto predany a moje dieta, ked som ukazal, co bude mat na stole bolo stastim bez seba...je to velke, pekne to svieti, ukazuje to rozne veci a dobre to vyzera...moze machrovat na socialnych sietach.
Pre nas dospelakov je dolezite to, ze sa to lahko ovlada, manzelka ta s tym nevyhodi, ze je to skarede a nesmie to byt doma viditelne a ma to dostatocny vykon na hocico naco si spomenies.

Nie, pretoze som proti tomu, aby sa detom kontroloval obsah.
Rodicovska kontrola je o tom, ze mu net povolis alebo zakazes.
Filtrovanie na L7 nema zmysel, ma mobilne data, ma kamosov, ma skolu...k "zavadnemu" obsahu sa vie decko dostat kedy chce a kde chce a ja nevidim dovod preco ho obmedzovat zrovna v tomto doma.
Navyse L7 je uz vyssia divci a nie je to ficura urcena pre bezneho rodica.
L7 filtrovanie som naposledy pouzival v praveku, ked bola konektivita biedna a obmedzovali sa cez neho torrenty a spol.

A dětem nekontoluješ obsah, když jim bráníš k svobodnému přístupu na net?
Ono to totiž ve skutečnosti nefunguje, pokud se nepoužijí ty metody o kterých píšu - teda funguje to, pokud ta děcka nehledají, jak to obejít. Já osobně jsem nikdy nic nefiltroval, protože na to nevěřím. Ale když už se k takovému kroku odhodláš, měl bys to dělat pořádně, abys nebyl dětem za klauna, který používá srandanástroje. ]:)

abys nebyl dětem za klauna, který používá srandanástroj

Děcka sou spracci dneska co se rychle učí když chcou to jo, ale dnešní FW routerů jsou tak nespolehlivé nebo kde je vlastně problém ?

Když jsem zkoušel rodičovskou kontrolu ať na D-LinK, TP-Link nebo MikroTik rodičovská kontrola fungovala korektně a zadané stranky (domena) byli korektně blokovany a s korektně nastavenými pravi to obejít z cílového PC nešlo.
SW pro RK typu na Windows mi prijdou zbytečné leč efektivnejsí jak většina routeru ale k čemu to když děcko šáhne po telefonu ..

Preto mu tam nemozem dat moj oblubeny Mikrotik

Jakoze je to pecka to jo, me spis zaskocila ta cena.
To me docela prekvapuje, protoze Mikrotik prave poskytuje hodne mozneho nastaveni pres ktery tyto stranky muze blokovat nebo presmerovat at pres TLS hosts nebo neceho jineho.
Klasicke URL Filtering nebo Website Filtering (Parental Controls) je ted soucasti skoro kazdeho novejsho FW at je to TP-LINk, D-LINK Mikrotik nebo Lynksis. Tim myslim bezne rutery za 80-90$.
Jak pisu, jen me zaskocila ta cena,vim ze si to uz poresil.

Ta cena je zle napsiana na Alze, to je cena za mesh, cize ap+mesha. Cena za router je len 400.
Nakupne ceny v skladoch su este trosku nizsie.
Ale ano je to drahy router, ale asi to najkrajsie, co som do domacnost zatial videl.
Dizajnove oddelenie UBNt vypusta vacsinou vyrobky, ktore mojmu oku lahodia.
Aj Dream machine je pekna masinka napriklad.