Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Touchpad Toshiba Portege z30-b-12f

Ahoj,

nemáte někdo zkušenost s řešením problému s touchpadem a trackpointem u laptopu Toshiba z30, nebo jiného NTB?

OS: Windows 10 Pro

Ani jedno zařízení nijak nereaguje. Je možnost vypnout touchapad přes klávesu fn+f9. Na touchpadu se rozsvítí dioda indikující "vypnutí" touchpadu, po opětovném povolení jen zhasne dioda.
Ovladače jsem instaloval z této stránky: https://support.dynabook.com/support/modelHome?freeText=1200015974

Nainstaloval jsem dostupné aktualizace z windows update.
V BIOSu jsem nastavení pro Touchpad nenašel.

Celý touchapad jsem zkusil vyměnit z dárcovského ntb, tam jsem ale neměl jistotu, že touchpad funguje.
Ikona TouchPad se ve skrytých ikonách zobrazuje a lze si hrát s nastavením, to se ale nijak nepromítne.

Děkuji

pod win10 se uz ovladace daji najit ve winupdate, ale je to barbarsky zdlouhavy postup ve spatnem poradi.

obecne kdyz nejede nejaka periferie: nejdriv preinstalovat chipset driver, po restartu ovladac te periferie.