Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sestava na VR

Ahoj všem. Potřeboval bych poradit jaký vybrat HW na novou sestavu která bude převážně určena na VR. Chtěl bych se vejít do 50, ale když by to bylo míň tak bych se nezlobil :). Ideálně aby mi poradil někdo kdo má s VR zkušenosti, protože na VR má prý AMD speciální procesory ale někdo mi zas doporučoval Intel, zas další mi doporučoval že když budu mít AMD tak je dobré mít i grafiku od AMD, někdo že AMD má špatný ovladače na VR a ať jdu do 13tkové řady intelu a 4060/4070, jsem z toho lehce zmatený. Ze starého PC mám v plánu použít pouze HDD (SSD) periferie a monitor. Díky za každou konstruktivní radu.

Quest 2 který jede na 1 832 × 1 920 bodů při 90 Hz (na jedno oko) ale mám v plánu Qust 3 (2064x2208) na oko. AMD má prý jádra která jsou přímo určena na VR a 3D grafiku (nezjišťoval jsem jestli je to pravda četl jsem to na Redditu). Teď mám šest let starou 1080ti a i7 8700 což je v podstatě minimum.

Mohl bych se zeptat jaké hry ještě hraješ a jestli jsi zkoušel nějaké hry s UEVR? Beat Saber a podobné "jednoduché" hry které jsou určené jen na VR mi běhají parádně, horší je to s oficiálníma portama na VR. Co sleduju nějaké gameplay videa, abych viděl jak jim to běhá tak mají samé 3090/4090 a do toho se mi fakt nechce (drahé a velká spotřeba), tak hledám něco levnějšího a úspornějšího. Asi jsem měl raději položit otázku jako - Kdo hrajete na VR? co máte za sestavu, co hrajete a jak jste s tím spokojený.

Ano hry. Fallout 4 (ano jsem si vědom špatné optimalizace) Green Hell, Into The radius, Zero Caliber, ale i hromada her s UEVR módem který předělává hry na Unreal engine do stereoskopického pohledu. Mám šest let starou 1080ti a i7 8700 a je znát že už to většinou nezvládá, musím přiškrtit grafické nastavení na minimum abych si vůbec zahrál a u výše jmenovaných her nepomůže ani nastavení na minimum.

Pokud hraješ hry, tak víš jak jsou minimální a doporučené požadavky nevěrohodný ukazatel funkčnosti hry. Ale je pravda že jsem nezkoušel snížit rozlišení VR na hodnotu, která byla v té době relevantní, což byl (pokud si dobře vzpomínám) HTC Vive s rozlišením 1440 x 1700 můj Qust 2 má 1832 × 1920.