Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Konfigurace PC do 25 000 Kč

Ahoj, dobrý den,
měl bych menší prosbu s konfigurací pc.

Mam doma už starší pc a už je to znát, že musím hrát hry na minimální rozlišení a není to ono prostě.

Potřeboval bych tedy poradit s nějakou sestavou do 25k, pokud by mi s tím mohl někdo poradit, byl bych mu moc vděčný.
Mně to už uteklo, takže já už nevím, co je dobrý a co ne.. :D

Mam tuhle sestavu, pokud by z toho něco šlo nechat, tak bych nechal a zbytek bych dokoupil.

Deska: B250-HD3P
Proces: I5-7600K
Gpu: Geforce GTX 1060 3gb invidia
Ram 16gb ddr4
Zdroj - Zalman ZM600-GSII 600W

Změna předmětu, původně: Konfigurace pc (host)

Myslíš, že bych mohl nechat něco z mé sestavy k té nové? Třeba chladič, zdroj a i desku?

Deska: B250-HD3P - https://www.czc.cz/gigabyte-b250-hd3p-intel-b250/204468/produkt
Zdroj - Zalman ZM600-GSII 600W - https://www.czc.cz/zalman-zm600-gsii-600w/155903/produkt
Chladič - SilentiumPC Spartan 3 Pro HEI1024 - https://www.czc.cz/silentiumpc-spartan-3-pro-he1024/187661/produkt

Jde mi jen o to, jestli bych to mohl ještě využít k té nové sestave. Díky moc za radu.

Chladič je určite použiteľný a veľmi dobrý, môžeš ho použiť aj v novom PC.
Doska s tým CPU nepôjde, a je fakt na vyhodenie.
Zdroj by som kúpil nový a ideálne Seasonic alebo BeQuiet. Predsa len Seasonic tie zdroje len nelepí ale skutočne vyrába.

Tvoje deska je pro intel procesory, takže ten Ryzen do ní opravdu nedáš.
Ten zdroj Zalman není nic moc, navíc má tak 7 - 8 let, takže do nové sestavy nedávat.

Tu starou sestavu si nech vcelku jako záložní nebo ji pošli dál v rámci rodiny.

Mate pravdu, už to je cca 7 let, co jsem to kupoval nové. Tak já vám děkuji. Uložím si tuhle sestavu, co jsi mi poslal. Já nikdy AMD neměl a od AMD vůbec se nevyznam. Už ani moc u Intelu nevím, co je dobry a co ne.. Tak díky moc za radu

Časi Bulldozerov, teda AMD procákov ktoré viac slúžili na vykurovanie miestností než na výpočtový výkon je už dávno preč. Dnešné Ryzeny od AMD sú momentálne najlepšia voľba medzi procesormi x64 architektúry. Naopak Skylake najmä 6-7 generácie je dnes už sotva použiteľné, a tá doska novšie nepodporuje. Najnovšie Intel procáky majú hybridné jadrá, ktoré sú relatívne dobré, ale na Ryzen rozhodne nemajú. Navyše stále problémy so shedulerom a pod u Intelu je už na zváženie či to kúpiť.

Děkuji ti za objasnění, ale je to pro mě takový vesmír :D Bohužel, jak říkam, jsem v tom lajk. Ale radši se chci zeptat tady odborníků, než na prodejně někde, kde by mi vrazili všechno, jen aby z toho měli velkou provizi..