Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jak zakázat rotaci obrazovky

Na androidu u mě trápí nebezpečné otáčení displeje. Vysvětlím, není to tak jednoduché, jak by mohlo vypadat. Ani tomu nepomúže zákaz auto.otáčení. Mám jednu aplikci, ve které potřebuju pracovat na šířku, aplikáca umí obě orientace., ale při přechodu mezi nimi se obsah nenávratně ztratí (poškodí, častečně to je možné považovat z bug, ale z jiného pohledu ne) problém nastane po nečinnosti nebo když potřebuju od tel. odejít a pokračovat za x minut..

!! Probém je ale v androidu ! Př zhasnutí a rozsvícení LCD android vrátí orientaci na výšku a je průser.

Existuje nějaké z těchto řešení?
-aplikaci přiřadit (v androidu)vlastnost, že ji chci jen v jednom režimu
- aplikaci přiřadit, že po obnovení okna má pokračovat v předechozí orientaci
-zakázat androidu reset orientace po odemknutí
-jiná app. není řešení
- nastavit androidu, aby při obnovení' aplikací jim ponechal orientaci jako před uzamčenim (jiné než 2.)

Prozatím : když chci odejít, musím app minimalizovat : a pak app "nevidí změnu orient.". Ale když se chci vrátit, musím před přepnutím se vzpomenout, že musím nejdřív !!! Otočit displej. Jinak zas nastane průsern

Ale to je problém androidu. Myslel jsem, že to bude pochopitelné, když to napíšu hned v textu. Problém způsobuje androidu, že mění orientaci obrazovky. A řešení by bylo, aby aplikace se neobnovila s nesprávnou orientací obrazovky nebo android zajistil při přepnutí na ní orientaci, jakou určím.

Sorry ale keď autor aplikácie do kódu napíše "ak je mobil otočený na šírku tak zobrať chybovú hlášku" tak ako za to môže samotný Android? To je ako keby tvrdil že auto môže za to že šofér vyhodil smerovku doprava, keď doprava nešiel. Ak je šofér debil, tak auto tomu nezabráni.