Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows 10 - Lze pustit cmd jako správce bez hesla?

Dobrý den,

Tohle není žádné hacknutí, prostě jsem ztratili heslo k admin účtu a máme přístup pouze ke klasickému uživateli.

Našel jsem slibný návod, který ale počítá s tím, že pustí cmd jako admin, což pochopitelně nemůžu, když neznám heslo.

Na to jsem našel taky několik návodů, ale nic z toho nefungovalo.

Prosím o radu,

Děkuji

Hmm, premenovanie .exe súbory je hacknutie len u Windows, ktorý sa pri premenovaní rozsype a umožní to čo umožní. Pre normálne zabezpečený systém to hacknutie nie je (skôr len zneužitý BUG). Hacknutie je síce tiež zneužitie chýb, ale rozhodne nie takéhoto absurdne primitívneho typu ako zmena názvu súboru. Bežne sa skôr zneužitie robí pomocou útoku na pamäť (pretečenie zásobníka, pointerová aritmetika) či CPU (e.g. Intel Downfall), prelomenie šifrovania, či trebárs útok v sieti (a tým nemyslím primitívne DoS)... dnes ale deti považujú za hackovanie aj keď používateľ sa prihlási do účtu niekoho iného len preto že heslo bolo "123456".

mohlo by jit vytahnout disk, pridat do sveho pc a odpojit svuj disk, nabootovat z toho hirens64 ...
predpokladam, ze ve tvych pc ti nikdo neomezuje boot.

taky existuji password utility primo pod windows, ale placene.

postup nezabere na firemni pc s sifrovanymi disky.