Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem RTX 3060 Laptop low FPS

Caute...
Mám cca rok NTB : https://www.alza.sk/acer-nitro-5-shale-black-d7324034.htm " a až doteraz som sním nemal problém na koľko predtým som nehral neake naročne hry okrem fify ktorá išla v pohode ... a však teraz som skúsil par nových herných titulov ( napríklad elden ring 2022 + cyberpunk alebo hogward legacy atd ) a laptop sa veľmi stým trápi dosahujem tu 17-45 fps pri mega LOW detailoch a kopec lag dropov uplne nehratelne ... moj deskop pc s GTX 960 z roku 2015 si stym poradi lepsie ako acer za 1100 euro .. podľa systemrequirementslab alebo nvidia experience by to nemalo dropovať pod 60 fps na vysokých detailoch ...

Tak som urobil nejaké testy fakt sa stým hrám už týždeň a výkon mi zobrazuje vysoko pod potenciálom sú aj vysoké teploty vklude pri spustenej ploche 60-72 stupnov no v zaťaži 85-92 takže asi kvôli tomu padá výkon neviem .. ntb nieje zaprášený a fungujem aj na chladiacej podložke C-Tech Zefyros GCP-01R .

Preinstaloval som si svoj licencovany windows 11 pro, nainstalovat drivery s oficialnych stranok aceru ... graficky driver mám z nvidia xperience aktualny a však reinstalacia nepomohla .

TEST v userbenchmarku mi ukazal ze moja graficka karta nesplna potencial aky by mala funguje na 52% : https://www.userbenchmark.com/UserRun/67603379
Čo som si všimol tak keď som ingame moj prikom gpu procesora mi zobrazuje ze ide od 30-70 Watts tak ci aj toto nieje neaky problem, ked som shliadol testy na youtube tak chalanom na rtx 3060 laptop verziach nespadne GPU power pod 80 Wattov a však moja ide od 30-70 max +-
teploty vklude aj v zaťaži : https://postimg.cc/nCFd1Yhc
30-70 WATTS a ventilator zobrazeny ako n/a ( ale ten funguje , fuči , huči , aj v nitrosense je zobrazeny ako ma : https://postimg.cc/ykLLpgDh

Keď sa ktomu dostanete dajte mi obratom vedieť ďakujem

1) jak to slušně říct: krámy značky acer budou vždycky odpad. ten si kupuje jen recenzent podplacených časopisů (chip, computer) nebo dítě z mateřské školky, ale určitě nikdo normální.
je to novinka teprve 20 let, chápu, že ne každému to došlo.

2) kvůli korporátním smlouvám intelu s výrobci ntb máš navíc smůlu / omezený výběr: kupuješ si špatný přehřívající se trus intel a nic s tím nenaděláš. ale koupil jsi to dobrovolně, nikdo ti nemířil pistolí na hlavu: "musíš koupit intel odpad"

takže své benchmarky si strč kam chceš:
dostal jsi takový shit, jaký jsi dobrovolně koupil. i kdybys nekoupil snad nejhorší odpad na trhu (acer), intelem jsi to stejně posral. ty prachy mělo smysl vrazit raději do stoláku, než do pubertálně módního ntb, který "nutně musíš převážet". anebo skutečně "musíš", proč ne, ale pak místo aceřích socek začni na ceně 70t. a výše.

edit:

hmotnosť 2,7 kg, Bez OS

zrůdně tlustá svině, ke které majitel neumí instalovat ovladače. je to tu teprve po tisící, tak jsem zvědavý, jakou novou výmluvu si tazatel najde.

no zhodneme sa natom ze jeden typek nadava na msi druhy na acer treti nadava na asus a mozme pokracovat :D ... tento argument uplne mimo temu .. chalanovy to urcite nepomoze ... kazdopadne zostavu urcite nema tak zlu aby mal vykon ktory opisuje takze odporucam reklamovat