Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak zjistím barevný prostor obrázku jestli je sRGB/AdobeRGB, atd.?

Existuje na to nějaká jednoduchá utilitka, nebo způsob, jak lze zjistit jednoduše barevný prostor? Potřebuji to kvůli tisku, protože tiskárna (OKIC532) poslední dobou nějak divně podává barvy s posunem do modra, někdy do zelena. Vím, že CMS - color management system je věda pro zasvěcené moudré hlavy a se zkušenostmi. Pořád se k tomu vracím, hlavně tehdy, když se tím nejméně potřebuji zabývat. Přece jen by mě zajímaly rady, zkušenisti jako to v domácích podmíkách řešit. Na netu je toho hodně, ale jednoduchý a použitelný postup postrádám.
Díky za postřehy
Petr

acdsee byl oblíbený asi před 20 lety. dnes je snad placený, tak směle napiš autorům, ať ti to změní.

zatím se zabav čtením helpu irfan nebo xnview. (jen pokus, barevným tiskem se neživím)

nevím kolik set obrázků věrně profi tiskneš, ale nevyhovoval by nějaký light sw? občas tu padají názvy jako: inkscape, krita, photopea, affinity - třeba ti něco vyhoví, a to předtím používat jen pro náhled disku.