Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem guest wifi dotaz

zravím mám doma
- cetin terminator
- mikrotik (bez wifi)
-3 x tplink wR841N - APswitch

propojení je kabelem z mikrotiku do AP1
z ap1 kabelem do ap2
z ap2 kabelem do ap3

na všech AP mám stejně SSID a heslo, přepínání při přechodu mezi AP funguje celkem obstojně

teď potřebuji zřídit guest síť zase bude stejně SSID pro všechny AP

a dotaz: bude skutečně oddělena normální wifi od guest wifi na jednotlivých AP, když kabel v AP je připojen do LAN portu?

Díky

A co chceš s guestem přesně docílit?
Pokud to má být SKUTEČNÉ oddělení sítí (tak aby hostitelé v Guest neviděli hostitele v domácí síti), tak přidání další WLANy nestačí, to ve skutečnosti nic neoddělíš. V takovém případě potřebuješ VLANy - Mikrotik je umí, ale tp-link určitě ne. Budeš tedy muset zaexperimentovat s DD-WRT a ručně si dokonfigurovat VLANy.

https://forum.dd-wrt.com/phpBB2/viewtopic.php?t=152738&postdays=0&postorder=asc&start=45 (projdi si i následující stránky, abys věděl co a jak)

edit: a konfigurace bude následující:
z mikrotiku na portu, kterým je připojeno první AP vystavíš trunk dvou VLAN, který půjde do portu AP1, který bude mít opět dva porty v trunku týchž VLAN (druhým portem pak připojíš další AP). Ostatní porty ponecháš v domácí VLAN do které přidáš i WLAN "domací" a naopak "guest" WLAN šoupneš do hostovské VLAN. viz https://pc.poradna.net/articles/2723777-co-jsou-to-vlan-a-jak-funguji-implementace-v-mikrotiku

pokud budu mít do switche v AP3 připojený např. NAS
a guest se připojí na guest wifi v AP3 tak musím
ještě nastavit firewall i na AP3 pro blokování gklienta do místní sítě, ne?

Firewall na 1. routeru asi nebude stačit, všechno vybavuje AP3, ne?