Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Oprava zavaděče na disku

Kluci problém. Opět jsem si hrála s linuxem. Testovala na jinym disku. Jenže ta instalace mi nějak domršila zavaděč disku s windows. Nejde nabootovat. Pořád mi to hlásí grub error. Potud jasný. Jdu si to tedy opravit a ejhle. Nefungují mi některy příkazy terminálu. Nefunguje mi Fixboot ani Fixmbr. Vždy mi to vyhodí hlášku:

"fixboot' is not recognized as an internal or external command, operable program or batch file."

Poraďte mi prosím. Pro upřesnění, ten disk co potřebuji opravit mám připojenej na jinym počítači z kteryho teď píšu.
Děkuji.

Změna kategorie, původně: Periferie (host)

Děkuji pánové. Navedli jste mě dobře.
Hostovi se omlouvám, jo jsem blbá a díky mojí nedokonalé angličtině jsem to psala špatně. Děkuji ti.
Jinak k ostatnímu.
Fixmbr opravil vše. Z disku jsem potom normálně nabootovala a je to ok.
Fixboot mě kupodivu nikam nepustil. Vždy mi to napsalo, že můj přístup byl zamítnut.
Rebuildbcd to samé. Přístup zamítnutý.
Vše ale jede. Ještě jednou děkuji všem.