Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak přenést chat Viberu z Huawei do Samsungu?

Potřebuji přenést data ze staršího Huawei P30 Lite New Edition do nového Samsung Galaxy Flip 5, ale ztroskotal jsem hned na pokusu zazálohovat chat Viberu. Huawei jej chce zazálohovat na Huawei Disk, ze kterého ho ale na Samsungu pak neobnovím. Kdo poradí, jak zazálohovat Viber na Huawei na Google Disk, který tam normálně je (starší Huawei s Google službami) anebo jak na Samsungu načíst zálohu z Huawei Disku? 3-[

Řešení:

Tak co jsem zatím vykoumal, tak asi nejjednodušší je nechat Viber na starém aparátu, vypnout aktualizace a počkat na další aktualizaci Viberu, kterou je nutné provést z Google Play. Pak prý i Viber z App Gallery nabídne na výběr, jestli zálohovat na Huawei Disk anebo na Google Disk, takže pak stačí zazálohovat na Google Disk a na novém zařízení zálohu z Google Disku obnovit.

Zkusil jsem stávající Viber z Huawei P30 Lite New Edition odinstalovat a nainstalovat Viber z Google Play s tím, že snad data zůstanou zachována a objeví se možnost zálohování na Google Disk. Bohužel, data se nezachovala, akorát se objevila možnost načíst starou zálohu z Google Disku. Smazal jsem teda Viber a nainstaloval verzi z App Gallery, ale přístup k starým chatům jsem stejně nezískal, tudíž ztratilo smysl dál řešit daný problém. Do Samsungu jsem tudíž nainstaloval Viber z Google Play a Google Disku obnovil starou zálohu z roku 2022, čímž jsem přišel o data z roku 2022 do dnešního dne. ]:(

A jsi si jistý, že Viber z App Gallery bude zálohovat na Huawei Cloud? Teď mám Viber z Google Play a stejně zálohuje na Huawei Cloud a tuším, že Viber z App Gallery bude na Samsungu zálohovat na Google Disk, jelikož to nejspíše závisí od telefonu, a ne odkud je Viber nainstalován. Myslím, že jsem to někde při hledání řešení četl.

A proč bych musel doinstalovat nějak pokoutně Google Services, když je na telefonu normálně a legálně mám? Píšu to hned v zadání, že mám starší Huawei, kde Google Services byly normálně od výroby. Mimochodem, když jsem tam kdysi dostal zálohu Viberu z předchozího telefonu, tak předchozí verze Viberu asi zálohovaly na Google Disk a až postupně začal Viber na Huawei zálohovat na Huawei Cloud.

Jinak ten downgrade jsem kdysi zkoušel při přechodu z Androidu na iOS, musel jsem na to mít placený SW a stejně se mi to, na rozdíl od WhatsAppu, nepovedlo.

Nejlepší je, když radí někdo, kdo nemá ani šajnu, o čem je řeč! ]:(

Víš, co je to zálohování na různé cloudy, které si nemůžeš změnit? Standardně telefony s Androidem zálohují Viber na Google Disk, ale Huawei zálohuje na Huawei Disk a iPhone na iCloud. Záloha je neviditelná, ručný přenos není možný a donutit Viber zálohovat na jiný cloud anebo načíst zálohu z jiného cloudu také není možné! :x:

Tak co jsem zatím vykoumal, tak asi nejjednodušší je nechat Viber na starém aparátu, vypnout aktualizace a počkat na další aktualizaci Viberu, kterou je nutné provést z Google Play. Pak prý i Viber z App Gallery nabídne na výběr, jestli zálohovat na Huawei Disk anebo na Google Disk, takže pak stačí zazálohovat na Google Disk a na novém zařízení zálohu z Google Disku obnovit.

Zkusil jsem stávající Viber z Huawei P30 Lite New Edition odinstalovat a nainstalovat Viber z Google Play s tím, že snad data zůstanou zachována a objeví se možnost zálohování na Google Disk. Bohužel, data se nezachovala, akorát se objevila možnost načíst starou zálohu z Google Disku. Smazal jsem teda Viber a nainstaloval verzi z App Gallery, ale přístup k starým chatům jsem stejně nezískal, tudíž ztratilo smysl dál řešit daný problém. Do Samsungu jsem tudíž nainstaloval Viber z Google Play a Google Disku obnovil starou zálohu z roku 2022, čímž jsem přišel o data z roku 2022 do dnešního dne. ]:(