Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem USB to SATA

Dobrý deň,

Chcel by som sa spýtať, či existuje redukcia/pripojenie SATA HDD/SSD len cez USB 3.0 - teda USB kábel ("rozdvojka"?), ktorý zabezpečuje prenos dát a zároveň napája disk - teda nahrádza klasické napájanie z el. siete.

Ďakujem za odpoveď

Asi nějaký zmetek, to vyreklamujete. Já jich mám víc (ty axagony asi 4 a pak několik dalších) a nepamatuju, že by nějaký odešel. Ale protože to jsou všechno zdroje 12V/1,5-3A tak to moc nerozlišuju. Odešel jeden, kde se ulomil kablík, druhý u příbuzných, když švagr místo muláku zapojil fázi (na 400V fakt dělaný neni, naštěstí ven se přepětí nedostalo), ale musím zaklepat všechny ostatní tyhle napaječe drží.
Jo a taky ty první převodníky (ještě s IDE), tam když jsem se zděsil měřením napětí (navíc zatížení jedné větve ovlivnilo napětí druhé), tak jsem je radši přestal používat a disk připojoval na napájecí kšandu vyvedenou ze zdroje PC. Ovšem tyhle ráměčky axagon (a jiné) mají jen 12V a 5V si z něj vyrábí uvnitř.

je to napsané nešikovně:

SATA HDD/SSD len cez USB 3.0

samotný 3.5" disk nejde považovat za přenosný. nedá se počítat s tím, že z něj redukce udělá přenosnější disk. čili omezení jen na usb3 bez externího napájení je u nepřenosného krámu zbytečné.

kdysi jsem si myslel, že stojánek na hdd osazený 2.5" diskem (napájení jen 5V větev) uživí jen usb3 kabel. třeba typ: https://www.mironet.cz/axagon-adsad25-cerna-dokovaci-stanice-na-2x-25-ssdhdd-usb-32-gen-1+dp650368/
nefunguje to, vždycky potřebuje externí zdroj.

ano, vždyť se to používá pro napájení notebooků. přitom hdd bude brát jen 10-15w.
schválně jsem hledal mezi stojánky pro hdd, jestli zvládnou napájení z usb-c (a uvnitř toho drahého plastu by byl měnič +12v pro 3.5" disky), ale všechny měly externí napájecí adaptér.
možná na alienexpress že by hledač uspěl ...