Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem neschopné hledání mailů v K9MAIL

V program K9mail pro android mi hodně bídně funguje vyhledávání mailů. nenajde mi to mail když zadám do políčka vyhledávání advokat nebo spokojen pro mail z adresy jehojmeno@advokat.cz a když tělo mailu obsahuje text spokojen. Ani když jsem dal pak tlačítko Hledat na serveru.
Kromě toho tam ani nejsou možnosti jako v roundcube stačilo by mi omezit tělo ano/ne, daná šložka/všechny/ sprílohou/bez a datové rozpětí... ale webový mail přes prohlížeč je nepraktický
poradíte, nějaký mailový klient pro android hledat?

Google play nemám, jde stáhnout APK. ?
Ale nechat chmatat produkt googlu na e-maily, to fakt nepřipadá v úvahu (musel by aspoň (někdo) zanalyzovat, kam se ta appka připojuje kromě IMAP serverů a to pak zakázat v DNS filtru, jenže tipuji, že bych tím s vaničkou vylil i dítě, některé domény googlu přeci jen navštěvuji a selektivní blokaci domén pro danou aplikaci nevím jak zprovoznit), to si rovnou mohu nechat nahrát do firmware Google Android.